Po pádu Ježek skončil na klinice, po diskvalifikaci soupeře je nakonec šestý

Český motocyklový závodník Ondřej Ježek chtěl udržet třetí místo v celkovém hodnocení světového poháru STK1000, což se mu v posledním závodě sezony nepodařilo. Na mokré dráze a za hustého mrholení na okruhu v Magny-Cours upadl a závod nedokončil. S naraženinami skončil na klinice a v konečném hodnocení obsadil páté místo. Po diskvalifikaci Maitreho je nakonec šestý.

Po pádu Ježek skončil na klinice, po diskvalifikaci soupeře je nakonec šestý
„Nějak jsem se narazil, tak ležím na klinice. Ale myslím, že by to mělo být v pořádku,“ uvedl Ondřej Ježek ke svému zranění krátce po závodě. Český závodník startoval po povedené sobotní kvalifikaci z druhého místa, ale na mokré trati musel riskovat, aby se udržel v kontaktu s nejrychlejšími.
„Nějak se mi ten dnešek špatně hodnotí. Start mi úplně nevyšel, nicméně jsem se usadil ve vedoucí skupince. Měl jsem však problémy s přilnavostí zadního kola. Dokázal jsem se soupeřů držet jen za cenu rychlých nájezdů do zatáček. Moc jsem se chtěl dostat dopředu, to se mi ale nakonec stalo osudným.“

Nakonec ale tým Barni Racing mohl slavit díky události z posledního kola závodu. Největší soupeř Ježkova týmového kolegy Leandra Mercada, Ital Lorenzo Savadori, upadl a Argentinec Mercado se díky tomu stal celkovým vítězem Světového poháru Superstock 1000 pro rok 2014.

„To, co se přihodilo v posledním kole, je něco mezi nebem a zemí. A našemu týmu Barni Racing to přineslo světový titul. Jsem šťastný za Leandra, ale i za celý tým v čele s Marcem Barnabem. Všichni pro tento úspěch obětovali hodně,“ pokračoval Ježek, který z celkového pátého místa a zisku 69 bodů nebyl nadšený.

„Jsem pátý a to je pro mě velké zklamání. Pokud ale jezdec z různých důvodů dokončí jen čtyři závody ze sedmi, tak asi víc chtít nemůže,“ dodal závěrem Ondřej Ježek.

Aktualizace: diskvalifikace jezdce na divokou kartu #70 Romaina Maitreho (AM Moto Racing Competition), byla na základě technickým důvodů a došlo k ní až po zveřejnění tiskové zprávy po závodě STK1000 v Magny-Cours. Tím pádem se David McFadden (MRS Kawasaki) posunul o jednu příčku, čímž ve finále o jeden bod překonal českého závodníka v celkovém hodnocení světového poháru. Ondřeji Ježkovi tak patří celkové šesté místo.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist