Ondřej Ježek poprvé mimo první desítku

Český závodník Ondřej Ježek se poprvé v letošní sezóně nevešel do nejlepší desítky světového poháru Superstock 1000. Ve čtvrtém závodě šampionátu v Portimau dokončil závod po výletu mimo trať na jedenáctém místě.

Ondřej Ježek poprvé mimo první desítku
Na okruhu Autódromo Internacional do Algarve pokračoval šampionát WSBK, jehož nedílnou součástí je také světový pohár FIM Superstock 1000. Ondřej Ježek měl pro tento závod k dispozici nový motor, který se během tréninků ukazoval v dobrém světle. Také jeho výsledky byly dobré. V pátek se Ondra umístil ještě na desáté pozici, ale už v sobotu atakoval pozice nejlepší Ducati. Po šestém místě ve volném tréninku skončil ve druhé kvalifikaci jako sedmý.

Do závodu startoval ze třetí řady. V prvním kole však Ondra trochu zaváhal ve skrumáži jezdců a do druhého kola vjížděl až ve druhé desítce. Během stíhací jízdy vyjel z aktuální osmé pozice mimo trať a propadl se na dvanáctou příčku. V závěru se stačil dostat před Jihoafričana Gildenhuyse a cílovou čáru proťal na konečném jedenáctém místě. V celkové klasifikaci si Ondra drží osmou pozici. Díky chybám svých soupeřů se však přiblížil šesté příčce na pouhé čtyři body.
V Portimau bylo rozhodnuto, že zrušený brněnský závod bude nahrazen, a to druhou jízdou v Silverstone. Světový pohár superstocků tak bude i v letošní sezóně čítat deset závodů.
První polovina letošní sezóny bude ukončena poslední červnový víkend v italské Imole.

11. Ondřej Ježek (SK Energy - Fany Gastro) 8.místo … 29 bodů
Superstock 1000 – Portugalsko, Portimao

„Dnes rozhodně nebyl můj den. Závod, který po pátku a sobotě vypadal, že mě odpíchne nahoru, nakonec přinesl nejhorší výsledek sezóny. Na neděli jsem nespal dobře a už ve warm upu jsem se nemohl dostat do dobrého tempa. Po solidním startu do závodu se ale první dvě zatáčky ukázaly jako kritické. Jel jsem po vnější straně a nechal se vyvézt. Ztratil jsem tak hodně pozic.“

„V průběhu závodu jsem se dostal na 8. místo. Bohužel, několik kol před cílem mi v jedné ze zatáček vyskočil kvalt a vyjel jsem mimo trať. Stíhací jízdou ke konci závodu jsem se poté posunul pouze na 11. místo. Jsem velmi zklamaný. Poslední týdny i během tréninků a kvalifikací v Portimau jsem se cítil v dobré formě, nicméně v neděli, jako by mě přejel parní válec.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist