Ondřej Ježek k víkendu v Magny Cours

Předposledním závodem pokračoval světový pohár třídy Superstock 1000 ve francouzském Magny Cours. Ondřej Ježek po celý víkend figuroval v nejužší špičce startovního pole. Do závodu se kvalifikoval třetím nejrychlejším časem a nedělní klání dokončil na šesté pozici.

Ondřej Ježek k víkendu v Magny Cours
Závodní víkend na okruhu ležícím na kraji Burgundska byl ovlivněn proměnlivým počasím. Páteční i sobotní ráno proběhlo na mokrém povrchu. Ondra ukázal, že je mu jedno, zda prší nebo je sucho, protože jak v páteční suché kvalifikaci, tak v sobotním mokrém volném tréninku obsadil vynikající druhé místo.
Pro odpolední rozhodující kvalifikaci trať oschla a Ondra se musel porvat o umístění na startu znovu. V polovině kvalifikace se propadl na šesté místo, nicméně v posledních minutách časem 1´41,682 vybojoval skvělé třetí místo. Jako jediný jezdec na Ducati tak startoval do nedělního závodu z první řady!

Jednalo se o jeho premiérovou první řadu ve třídě Superstock 1000. Ondra odstartoval famózně a do závodu vyjížděl na druhém místě! Závod byl po třech odjetých kolech zastaven a restartován z důvodu těžkého pádu Christophera Bergmana. I druhý Ondrův start byl na jedničku a z první zatáčky odjížděl opět na druhém místě.
Během závodu se utrhlo trio Guarnoni-Canepa-Savadori a Ondra bojoval ve skupince o čtvrté místo s lídrem šampionátu Francouzem Barrierem a vítězem posledního závodu na Nürburgringu Mercadem. Přestože se Ondra snažil na Barriera zaútočit, v předposledním kole zkráceného závodu se před něj dostal i Argentinec Mercado na Kawasaki. V cíli tak patřilo českému závodníkovi šesté místo. V celkovém pořadí si Ondra upevnil sedmou příčku. Vítězem světového poháru se již před posledním závodem v Jerezu stal Sylvain Barrier sedlající BMW.
„Kdyby mně někdo ve čtvrtek řekl, že dojedu šestý ve skupině s Barrierem, asi bych mu nevěřil,“ uvedl Ondřej Ježek. „Před závodem ve Francii jsem si nedělal přehnané ambice, protože se mi zde nikdy příliš nedařilo. V koutku duše jsem však doufal v dobrý výsledek, a to se mi myslím podařilo nadmíru.“

„Ve všech kvalifikacích jsem byl nejlepší Ducati i před Italem Canepou, který se minulý týden skvěle předvedl v závodě mistrovství světa superbiků v Laguna Seca. Svoji skvělou formu potvrdil i dnes a musím sportovně uznat, že tady jsem mu prostě nestačil. Samozřejmě, že mě trochu mrzí propad v závodě, nicméně pro úspěch jsem udělal všechno.“

„Ke konci závodu jsem se potýkal s horším gripem zadního kola, a to mě bohužel vyřadilo z boje o čtvrté místo. Chtěl bych opět poděkovat svému týmu SK Energy – Fany Gastro, svým mechanikům Michalu Kněžínkovi a Alexi Scanavinimu a také našemu elektronikovi Ludovítu Beňovi - všichni odvedli precizní práci. Do Jerezu jedu skvěle motivován, i když si na této trati odbudu svoji premiéru,“
dodal závěrem Ondřej Ježek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist