Ondřej Ježek: Byl to velmi tvrdý závod

Český motocyklový jezdec Ondřej Ježek, jenž v mistrovství světa produkčních motocyklů WSBK závodí v kategorii Superstock 1000, zajel v osmém závodě sezony na Nürburgringu šesté místo, což je v této chvíli jeho druhý nejlepší výsledek sezony. V celkové klasifikaci mu s jednasedmdesáti body patří sedmá příčka.

Ondřej Ježek: Byl to velmi tvrdý závod
Do klání kategorie Superstock 1000 se český jezdec kvalifikoval šestým časem, což byla druhá řada na startu závodu, který byl na programu již tradičně v neděli dopoledne. Teploty sotva přesáhly hranici 10°C a hodně se zrychlilo. Start vyšel Ondrovi skvěle, když sklápěl svoji Panigale do první zatáčky na třetím místě. Během prvního kola se před něj dostalo trio favoritů Canepa - Barrier - Guarnoni a v průběhu dalších kol ztratil další dvě místa.

Ondra Ježek ale jako obvykle ukázal, že má velmi silný finiš. Po pádu Matthiea Lussiany se po velkém boji dokázal dostat v posledním kole před Lorenza Savadoriho a dokončit závod na pěkném šestém místě. Dokázal tak zužitkovat červencové testování na této trati a dojel si podruhé v sezóně pro dvouciferný příděl bodů.
6. Ondřej Ježek (SK Energy - Fany Gastro) FIM Superstock 1000 - 7.místo … 71bodů

„Když závod hodnotím s mírným odstupem, jsem spokojený. Šesté místo je pro mě i tým dobrý výsledek. Stále mě však mrzí, že se mi nepodařilo předjet Savadoriho dříve. Myslím, že bych byl pak schopen zaútočit i na pátého Lanusse. Po startu se mi šikovným manévrem v první zatáčce podařilo dostat na třetí místo. O to jsem bohužel záhy přišel.“

„Svými časy v závodě jsem atakoval loňský traťový rekord, ovšem letos se ohromně zrychlilo a byl to velmi tvrdý závod. Podobně jako souboj se Savadorim. Mnohokrát jsme se předjeli a až v závěrečné šikaně jsem se před něj definitivně dostal. Motocykl dnes fungoval výborně, děkuji týmu za skvělou práci, kterou předváděl po celý víkend!“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist