Ondra na Nürburgringu: Osmý závod, osmá pozice a osm bodů!

Hodně velkou bodovou nadílku si odváží brněnský jezdec Ondra Ježek, pilot slovenského týmu SK Energy Racing tým z německého Nürburgringu, když skončil osmý před svým týmovým kolegou Marcem Bussolottim. Třetí do party Tomáš Svitok dojel na místě dvanáctém.

Ondra na Nürburgringu: Osmý závod, osmá pozice a osm bodů!
Po měsíční pauze byla na programu další zastávka poháru FIM Superstock 1000, tentokrát na krásném okruhu v německém Nürburgu. Největší loterií na okruhu pod zříceninou hradu, v jejíž bezprostřední blízkosti okruh leží, je nechvalně proslulé proměnlivé podnebí. Tentokrát ovšem pohoří Eiffel ukázalo svojí přívětivější tvář. Azurová obloha a teploty rychle se šplhající až k 28stupňové hranici orámovaly krásný motoristický víkend.
Během všech tréninků i kvalifikací se Ondra umisťoval v nejlepší desítce startovního pole. V rozhodující sobotní kvalifikaci zajel svůj nejlepší čas v hodnotě 2:00,586, jenž ho zařadil na desátou příčku startovního roštu. Ondrovi týmoví kolegové obsadili v kvalifikaci 11. (Bussolotti) resp. 15. místo (Svitok).
Po startu závodu se Ondra dostal dopředu, ovšem na konci kola byl opět na svém, když ho pokořili Ital Savadori a Argentinec Mercado. V poslední třetině závodu vytvořil trojici se svým kolegou Marcem Bussolottim a Francouzem Lussianou. Jezdci si několikrát vyměnili pozice. V posledních dvou kolech to byl krásný „bratrovražedný“ souboj Marca a Ondry o 8. příčku. Nejprve se předjeli v šikaně NGK, avšak v následující zatáčce před nájezdem na cílovou rovinu se Marco opět dostal před Ondru. V posledním kole pak rozhodla hned první ostrá pravá za cílem. Ondra opět na brzdy Marca předjel a ve své nejsilnější první pasáži udělal rozhodující náskok. Když se k tomu přidalo i nejrychlejší kolo závodu, bylo o 8. příčce pro Ondru rozhodnuto. Marco uhájil 9. pozici před Lussianou a týmový bodový hattrick dovršil 12. místem Tomáš Svitok, který jen těsně o jednu desetinku prohrál s Maďarem Györfim. Ondra se díky osmi bodům posunul v celkovém hodnocení na 12. pozici a prodloužil svoji bodovou šňůru na pět závodů.
Ondřej Ježek (kvalifikace: 10. místo, závod: 8. místo): „Start se mi docela povedl, předjel jsem asi tři jezdce. Bohužel v prvních kolech závodu jsem se opět propadl k desátému místu. Měl jsem problém držet krok se soupeři ve čtvrtém sektoru trati. Postupem závodu jsem se cítil silnější. Měl jsem velmi dobře nastavený podvozek pro závod a pneumatiky měly stále dobrou přilnavost. Sváděl jsem souboj o osmé místo s Lussianou a týmovým kolegou Bussolottim. S Marcem jsme si několikrát vyměnili pozice a 8. příčku jsem nakonec dokázal získat pro sebe. Mrzí mě vypadlého kvaltu při souboji s Lussianou zhruba tři kola před cílem. Myslím, že nebýt této ztráty, podařilo by se mi dojet Bergmana a zabojovat o sedmou příčku.

S osmým místem jsem vcelku spokojený. Opět jsem postoupit v celkovém pořadí. Chtěl bych poděkovat týmu za skvělou práci po celý víkend. Už se velmi těším na příští týden, kdy se pojede v mém oblíbeném Portimau. Věřím, že mi tato trať sedne i na Ducati.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist