Ondra Ježek: Další sedmička!

Ondřej Ježek zopakoval při druhém závodě světového poháru Superstock 1000 v Assenu sedmé místo z Aragonu. Stejné místo mu patří i v celkovém pořadí.

Ondra Ježek: Další sedmička!
Druhou závodní zastávkou pro tým SK Energy – Fany Gastro byl již tradičně na konci dubna legendární TT Circuit v nizozemském Assenu. Počasí příliš vlídné nebylo. Po celý víkend bylo zataženo a teploty se udržovaly pod hranicí 10°C.
V pátek se k nízkým teplotám přidal i déšť, a tak se trénink i úvodní kvalifikace odjely na mokrém povrchu. Ten jak známo Ondrovi sedí. Přestože nastavení podvozku jeho Ducati ještě nebylo ideální, dokázal zajet v první kvalifikaci čtvrtý nejrychlejší čas. Na sobotu se počasí již umoudřilo a vše začalo nanovo. I se suchým povrchem se Ondra dokázal rychle sžít, a ve volném tréninku obsadil 9. pozici. Do rozhodující kvalifikace nastoupil se změněným setupem a svůj ranní čas zlepšil téměř o dvě sekundy. Pokoření hranice 1:40min na kolo jej poslalo na 6. místo, tedy do druhé řady startovního roštu.
V neděli byly podmínky na trati identické se sobotní odpolední kvalifikací. Po startu závodu se Ondra lehce propadl a po úvodním kole mu patřilo osmé místo. První polovinu závodu se snažil držet na kontakt první skupině. To se nezdařilo, nicméně si díky časům na úrovni svého kvalifikačního maxima vytvořil dostatečný náskok před dalšími soupeři. Prakticky celý závod tak odjel na sedmém místě, kam se posunul po odstoupení Jihoafričana Gildenhuyse. O tom, že se jelo rychle svědčí i fakt, že první pětice litrových superstocků by se svými časy dostala do bodované patnáctky závodu superbiků! Ondrův týmový kolega Tomáš Svitok obsadil v závodě 23. místo.

Další podnik světového poháru FIM se koná 10.-12. května v italské Monze.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist