Kanaďan Brett Mc Cormick doplnil tým Effenbert Liberty na rok 2012

Přesně rok uplynul od prezentace superbikového týmu Effenbert Liberty Racing, a proto tým využívá této příležitosti k oficiálnímu oznámení, že součástí nového týmu, který bude soutěžit v seriálu FIM Superstock 1000 Cupu 2012, bude Kanaďan Brett McCormick.

Kanaďan Brett Mc Cormick doplnil tým Effenbert Liberty na rok 2012
Talentovaný dvacetiletý jezdec je aktuální kanadský šampion superbiků 2011, který po své korunovaci v zemi javorového listu, závodil s motocyklem BMW RR1000 ve finálových závodech seriálu FIM Cupu ve Francii a v Portugalsku. Potom byl týmem pozván k účasti na privátních týmových testech v Portimau a zde jezdil s motocyklem Ducati 1098F, na kterém dokázal zajet velmi pozoruhodné časy (1’44.2).

Brett McCormick je druhým naším jezdcem v rámci projektu pro podporování mladých jezdců. Generální ředitel Liberty Dr. Mario Bertuccio a management se rozhodli propagovat tento projekt od nadcházející sezóny.

Kanadský talent bude mít v kubatuře Superstock k dispozici úplně nový model Ducati pod názvem Panigale 1199, který by potom od příštího roku měl nahradit aktuální superbikový motocykl ve světovém šampionátu, tedy legendární a slavný 1098F.
První test absolvuje Brett McCormick s novým motocyklem Ducati 13. února 2012, kdy se celý tým přesune do Austrálie, a bude zde tři dny testovat na privátních testech týmu na okruhu Phillip Island. Tento termín je týden před oficiálními testy Infrontu.

Po podepsání smlouvy řekl Brett McCormick: "Bylo vždy mým cílem a snem závodit ve světovém šampionátu. Musím poděkovat týmu Effenbert-Liberty za to, že mně umožnil absolvovat test v Portimau. Jejich tým a motocykl jsou těmi nejlepšími, co jsem kdy poznal. Budeme určitě bojovat o vítězství, a já chci týmu vrátit jejich důvěru ve mně tím, že barvy týmu budou vždy v popředí. Při testu jsem zjistil, že na tak kvalitním motocyklu jsem ještě nejel a stejně úžasná byla spolupráce s týmem po technické a lidské stránce, takže se už nemohu dočkat začátku sezóny! "

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist