Ježek v závěru kvalifikace spadl kvůli pomalejšímu jezdci

V kvalifikaci Světového poháru Superstock 1000 v Magny Cours diktoval Ondřej Ježek tempo a vypadalo to, že právě on vybojuje pole position. Jenže pak se mu do cesty připletl výrazně pomalejší závodník a český jezdec skončil na zemi. Do závodu nakonec odstartuje z první řady třetí.

Ježek v závěru kvalifikace spadl kvůli pomalejšímu jezdci

Sobotní program posledního závodu sezony světového poháru na francouzském okruhu v Magny Cours začal pro Ondru Ježka výborně. Navázal na druhé a první místo z pátečních tréninků a v tom třetím nenašel přemožitele.

Odpoledne pak přišla na řadu kvalifikace a Ondra se netajil tím, že si brousí zuby na pole position. Vůbec mu nevadilo, že zatímco dopolední trénink se jel na suchu, odpoledne začalo pršet a jelo se na vodě. Zajížděl rychlá kola a vypadalo to, že jeho plán ovládnout kvalifikaci mu vyjde. Jenže v nejrychlejším kole, když byl jeho mezičas téměř o vteřinu rychlejší než čas aktuálního lídra, se stalo něco, co české jezdce dost naštvalo.

„Jsem hodně rozladěný, co k tomu říct,“ uvedl Ondřej Ježek. „Po vítězství v ranním tréninku jsem se cítil skvěle a vůbec mi nevadilo, že po obědě začalo pršet. Věřím si i na mokru. Bohužel ve startovním poli bylo mnoho pomalejších jezdců a to byl kámen úrazu. Prakticky v každém kole jsem na někoho takového narazil, což mě ve finále připravilo o první místo na startovním roštu.“

„V posledním kole jsem byl na mezičase nejrychlejší o devět desetin. Bohužel jsem zase dojel jednoho z těch pomalých a to tak nešťastně, že jsem musel hodně brzdil, abych ho nesrazil. A jak se říká, pro dobrotu na žebrotu. Nechtěl jsem ho srazit a na zemi jsem skončil sám. Aspoň že jsme udrželi první řadu,“
řekl k dění na trati český závodník a závěrem dodal: „Pořád platí, že bych v neděli na suchu rád zvítězil.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist