Ježek překonal traťový rekord a startuje druhý

Na slavném okruhu Magny Cours se o víkendu jede poslední závod sezony světového poháru Superstock 1000. V sobotu byl na programu třetí měřený trénink a především důležitá kvalifikace. V bitvě o pozice na startu zazářil český motocyklový závodník Ondřej Ježek, který obsadil druhé místo a je tedy v ideální pozici, aby udržel celkovou třetí příčku v šampionátu.

V sobotu ráno měla kategorie Superstock 1000 na programu třetí měřený trénink, ale kvůli mlze byl přesunut na 13:15 hodin. Třetí trénink Ondřej Ježek dokončil s pátým časem 1'42,000 sekundy a připravoval se na důležitou kvalifikace. V ní výrazně zrychlil, když své maximum posunul na 1'40,930 sekundy a do posledního závodu sezony odstartuje druhý.

„Jsem rád, že jsem zajel čas pod traťovým rekordem, ale Ital Savadori byl ještě o něco rychlejší. Trochu mě to mrzí, brousil jsem si zuby na pole position,“ prozradil Ondřej Ježek, který byl spokojený s nastavením motorky. „Podařilo se nám ji velmi dobře naladit. Chci za to týmu moc poděkovat,“ dodal.
Kvalifikace se nevydařila Argentinci Leandru Mercadovi, týmovému kolegovi Ondřeje Ježka z Barni Racing. Po pádu obsadil jedenácté místo a nemá tak dobrou výchozí pozici pro boj o celkové vítězství. Nicméně je důležité, že u něj nedošlo k vážnému zranění, které by mu o světový pohár neumožnilo bojovat a Argentinec je odhodlán sezonu dovést do úspěšného konce.

„Bohužel. Spadl záhy po výměně pneumatik. Podle mě ale souboj o titul v žádném případě není uzavřený. Závod bude dlouhý, možná i na vodě,“ uvedl na adresu svého týmového kolegy Ondřej Ježek a závěrem dodal: „Mým úkolem bude porazit Savadoriho a zkrátka jet tak, abych vybojoval celkové třetí místo.“

Start závodu třídy Superstock 1000 je na programu v neděli 5.října 2014 ve 14:15 hodin.