Ježek překonal rekord a v Imole je zatím nejrychlejší

Úvodní dva měřené tréninky má za sebou český motocyklový závodník Ondřej Ježek z týmu Triple-M by Barni Racing Ducati. Na okruhu v italské Imole, kde se jede třetí závod světového poháru Superstock 1000, byl v kombinaci časů obou volných tréninků nejrychlejší. Po čtvrtém místě z úvodního tréninku byl v tom druhém první a odpoledne dokonce překonal rekord nejrychlejšího kola okruhu.

Před cestou do Imoly Ondřej Ježek prozradil, že by rád zopakoval loňský úspěch, když v Imole vyhrál závod a po pátečních trénincích je vidět, že to myslí naprosto vážně. První trénink dokončil s čtvrtým časem 1'51,378 sekundy za italským trojblokem Tamburini, Savadori, Calia.

Ve druhém tréninku Ježek pořádně zabral, zajel své maximum na 1'49,731 sekundy, jako jediný dostal čas pod hodnotu minuty a padesáti sekund a navíc překonal rekord pro nejrychlejší kolo okruhu (1'49,900), které od roku 2013 patřilo francouzskému jezdci Sylvainu Barrierovi.

Páteční program v Imole Ondřej Ježek komentoval slovy: „Pátek končíme s dobrým pocitem. Zpočátku prvního tréninku jsem vůbec nebyl spokojený s motorkou, ale pak se nám podařilo výrazně vylepšit jízdní vlastnosti. Zejména na podvozku to byl velký krok vpřed. Traťový rekord samozřejmě potěšil. Teď je potřeba vydržet v nastaveném tempu.“