Guarnoni vyhrál, Barrier šampionem, Ondra Ježek dojel 7.

Úvodní závod velkých stocků vyhrál v Magny Cours domácí Jeremy Guarnoni před dalším Francouzem Sylvainem Barrierem a Italem Lorenzem Savadorim. Náš Ondra Ježek dojel na skvělém 7. místě. Jelikož spadli jak Eddi La Marra, tak Bryan Staring, měl Sylvain Barrier otevřenou cestu k titulu letošního šampiona a tuto šanci si pochopitelně nenechal vzít.

Do mokrého závodu na 14 kol za nepříjemného mrholení vystartoval nejlépe Eddie La Marra, zatímco Poleman Barrier ho totálně zaspal. Pak ale šly do čela dvě Kawasaki, pilotované Guarnonim a Staringem, když La Marra jel třetí a Barrier čtvrtý.
A začalo se padat: vše začal Gyorfi, pak McFadden a také Staring - jedoucí druhý a vzápětí při průjezdu do druhého kola i La Marra ze 3. místa. Padá i pátý Massei.

Na čele jel po 2 kolech s obrovským náskokem 8 sekund Guarnoni před Barrierem a Mercadem. Devátého jsme zaznamenali Ondru Ježka.

Zatímco La Marra byl už ze hry venku, tak Staring zvedl svůj motocykl a byl aktuálně klasifikován jako 18., těsně za Slovákem Svitokem.

V tuto dobu jezdil na špici závodu Guarnoni o dvě sekundy rychleji než nový šampion Barrier a Ondra Ježek se probojoval už na 8. místo. Staring se prokousal už na 12. pozici.

Po polovině závodu vedl Guarnoni o 11,574 sekundy před Barrierem a Mercadem. Ježek jel 8., Staring 10. a Svitok 16. Vzápětí spadl ze třetího místa Mercado, když už předtím ztratil držák svého výfuku.

Ondra Ježek předjel Bergmana a rázem byl po 8. kolech šestý, tedy po pádu Mercada. Ovšem zezadu se doslova přiřítil Staring a našeho Ježka předjel, jako kdyby jel s úplně jinou motorkou. Mezitím ale vzdal slovenský jezdec Tomáš Svitok z 15. místa.

Havaroval i Jihoafričan Gildenhuys (náhradník za Baroniho) ze 4. pozice. Svou stíhací jízdu ovšem přepískl i Staring a propadl se za Ježka.

3 kola před koncem vedl Guarnoni o 12,782 sekundy před Barrierem a Savadorim.

Ondra Ježek jel profesorsky na skvělém pátém místě, těsně za ním ale Bergman a Staring, jejichž motorky byly jasně rychlejší.
Po 14 kolech vyhrál o 9,862 sekundy zástupce ze země Galského kohouta Jeremy Guarnoni před svým krajanem Sylvainem Barrierem - ten se stal novým šampionem stocků a stupně vítězů doplnil Ital Lorenzo Savadori. Čtvrtý dojel Matthieu Lussiana a Top-5 dokompletoval po skvělé stíhací jízdě Bryan Staring. Ondru Ježka v závěru ještě předjel Christoffer Bergman a odsunul ho na 7. místo, které ale snese za těchto nepříznivých podmínek ta nejpřísnější měřítka. Julien Millet, Randy Pagaud a Markus Reiterberger dokompletovali Top-10 a poslední letošní body si připsali Massimo Parziani, Adrien Protat, Heber Pedrosa, Gabriel Berclaz a Tiago Dias.
Vítězem Poháru FIM Superstock 1000 v roce 2012 se tedy stal Sylvain Barrier se ziskem 153 bodů. Druhý skončil Eddie La Marra (130 bodů) a bronz si nakonec zajistil dnešním vítězstvím Jeremy Guarnoni (124), který odsunul na místo čtvrté o pouhý jeden bod Bryana Staringa (123). Top-5 dokompletoval Lorenzo Savadori (107).
Náš Ondra Ježek, ačkoliv do šampionátu vklouzl až v italské Monze, skončil celkově jako 11. se ziskem 48 bodů. Slovák Tomáš Svitok obsadil místo 22. (15 bodů). Další český jezdec Jan Halbich se dvěma starty s wild card skončil 31. (4 body).