Co je nového ve stocích?

V našich článcích jsme vás už informovali pravidelně o novinkách na startovním roštu WSBK, SSP, IDM či BSB, následující článek nás zavede do stockových kubatur.

Co je nového ve stocích?

Ze závodního seriálu Superstock 1000 FIM Cup odešli, ostatně jak už to bývá zvykem, nejlepší jezdci o level výše. Po šampionu a vicešampionu 2011 Davide Giuglianim (WSBK - tým Althea Racing) a Danilem Petruccim (MotoGP/CRT - tým Ioda Racing) jsou to tentokrát úřadující šampion Sylvain Barrier (WSBK - BMW a zřejmě tým Asia) a vítěz 3 letošních závodů Bryan Staring (MotoGP/CRT - Gresini Honda). A odešel i šestý z celkového hodnocení Markus Reiterberger, který bude jezdit IDM.


Motocykl Ducati 1199 Panigale a dosavadní tým Barni Racing vyměnil za motocykl Kawasaki Ninja ZX-10R stáje Team Pedercini letos pátý Lorenzo Savadori, jehož týmovým kolegou zůstává Argentinec Leandro Mercado.Švéd Christoffer Bergman (2012 - 7.) naopak pojede i nadále bike Kawasaki Ninja ZX-10R za stáj BWG Racing.

Vice-šampion Eddi La Mara zůstává ve své dosavadní stáji Barni Racing a pochopitelně i nadále důvěřuje dosavadnímu motocyklu Ducati 1199 Panigale. Bude ale mít nového týmového kolegu. 24-letý Niccolò Canepa je nejen vítězem tohoto šampionátu 2007, ale má za sebou starty jak s motocyklem 1098 Ducati Xerox Junior Teamu, tak také závodil v MotoGP v satelitním týmu Pramac a konečně letošní sezonu absolvoval v superbikovém šampionátu za stáj Red Devils Roma.

O návratu Mitchella Pirotty jsme vás už informovali, ten se "upsal" týmu Go Eleven, kde pojede motocykl Kawasaki ZX-10R. 


Tým MRS Racing manažera Adriena Morillase bude i nadále spoléhat na služby letos třetího Jeremy Guarnoniho. K němu se připojí nejen Christophe Ponsson (doposud STK600), ale hlavně sponzorskými penězi disponující Romain Lanusse, kterého známe dobře z uplynulé sezony, neboť závodil v mistrovství světa supersportů za český tým Intermoto Kawasaki Step.

Ir Kev Coghlan (2012 - 9.) zůstává i v sezoně 2013 v týmu DMC Racing/Ducati Manchester, a pojede tedy s motocyklem Ducati 1199 Panigale.

           

Ve slovenském týmu SK Energy Racing manažera Luboše Gréce by dva motocykly Ducati 1199 Panigale mohli pilotovat Ondra Ježek z Kuřimi a Tomáš Svitok ze slovenského Sebedražie. Jak vypadá aktuální situace ve slovenském týmu SK Energy Ducati nám řekl jeho majitel Luboš Gréč: "Pripravujeme všetko na novú sezónu 2013. Hoci zatiaľ nie je nič celkom isté, tak máme zmluvu o zmluve budúcej s dvoma pretekármi, ktorí za nás štartovali v uplynulej
sezóne: jedná se o Slováka Tomáša Svitka a o Čecha Ondru Ježka. Obaja by mali mať k dispozícii nový model motocykla Ducati, teda Ducati 1199 Panigale. Ale ako som už povedal v úvode, zatiaľ ešte nie je nič isté."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist