Bude to bitva, říká před závodem Ondra Ježek

Český motocyklový závodník Ondřej Ježek z týmu TripleM by Barni Racing Ducati vybojoval v kvalifikaci Světového poháru Superstock 1000 ve španělském Jerezu čtvrté místo a odstartuje tak z druhé řady.

Bude to bitva, říká před závodem Ondra Ježek

Sobotní program začal dopoledním měřeným tréninkem, který českému jezdci moc nevyšel a výsledkem bylo jedenácté místo. Od 16:55 hodin pak odstartovala kvalifikace, která kvůli počasí byla nejen hodně horká, ale také bláznivá.

Český závodník se v sedle své Ducati Panigale R necítil úplně ideálně a měl pocit, jako by na ní v posledním týdnu snad vůbec neseděl. Přesto zajížděl rychlá kola na úrovni těch nejlepších. Nakonec s kolem za 1'44,440 sekundy skončil čtvrtý. A to na nejrychlejšího Roberta Tamburiniho ztratil pouhých 0,252 vteřiny.

„V kvalifikaci jsem se cítil, jak kdybych za sebou žádné předchozí tréninky ani testování neměl. Rapidně se oteplilo, trať byla hodně rozpálená a pneumatiky pro Superstock 1000 kompletně ztratily přilnavost. Nebylo to vůbec bezpečné a k vidění bylo hodně pádů.“

„S časem jsem vzhledem k daným podmínkám spokojený, ale jelikož je pole hodně vyrovnané, tak i ztráta pouhých 0,25s na Tamburiniho nestačila na první řadu. Ale už teď se moc těším na závod. Bude to bitva,“
zhodnotil Ondra Ježek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist