Voloďa Ivanov: "Výsledky budou ještě lepší"

Své první mistrovské body si vyjel v Assenu pilot česko-ukrajinského týmu Step Racing, Voloďa Ivanov. A tak za pomoci manažéra týmu Josefa Kubíčka vznikl následující rozhovor.

Voloďa Ivanov: "Výsledky budou ještě lepší"
Nejdříve ale dejme slovo panu Josefu Kubíčkovi. Josko, výsledky zatím neodpovídají předsezonním představám:
"To je pravda, mysleli jsme si, že budeme bojovat o titul, a pravidelně dojíždět na podiových umístěních. Máme ale určité technické problémy, které jsme dopředu neočekávali, a ačkoliv celý tým pracuje o závodních víkendech i do 3 hodin do rána, tak se sice stále zlepšujeme, ale na aktuálních výsledcích to zas není tak úplně vidět. Ovšem do budoucna zůstávám optimistou, třeba ten zlom přijde už na příštím závodě v Monze. Před ním bychom měli testovat dva dny u nás na Masarykově okruhu a vyzkoušet některé nové vychytávky."

Na tři části se jel nizozemský supersportový závod, po jeho dokončení skončil ukrajinský pilot týmu Step Racing Vladimir Ivanov na 10. místě, - po následné diskvalifikaci Itala Tamburiniho pro nadměrnou hlučnost - místo povolených 107 mu naměřili 115 dB/A - se posunul na místo 9. a získal tak svých prvních sedm bodů do šampionátu. 

"Samozřejmě, že jsem velmi spokojený. Ale upřímně řečeno, v tomto závodě jsem doufal, že budu ještě blíže absolutní špičce", řekl Vladimír.
Byly tam dva restarty, to samozřejmě přineslo velký zmatek a nápor jak na tým, tak i na jezdce: "Při prvním startu jsem v prvním kole ztratil hodně pozic a když jsem už začal pomalu předjíždět některé konkurenty, tak byla vyvěšena červená vlajka. Pak se jelo znovu, a ani tentokrát se mně první kolo úplně nepodařilo. Až na potřetí to vyšlo mnohem lépe a já jsem udržel svou pozici. Jezdil jsem velmi dobré tempo, podařilo se mně předjet řadu soupeřů, někteří také spadli a já dojel do cíle zdravý a ještě k tomu na desátém místě! O půl hodiny později pak byl jiný pilot diskvalifikován a já jsem tedy byl nakonec devátý. "
Vladimir už nyní zahájil přípravu na další závod, kterým bude za tři týdny 8. května závod v italské Monze. Na co se chce Voloďa v této přestávce hlavně zaměřit?: "V Assenu jsem se druhý den cítil velmi unavený ve stehnech, což jasně naznačuje, že se po fyzické stránce musím věnovat hodně dřepům".
Hodně důležitá je ale psychická stránka, například je to i o tom, přesvědčit Ivanova, že jeho postavení před závodem je mnohem lepší, než to na startovním roštu. A právě díky této "psychické hře" se Vladimirovi podařilo prorazit z dvacátého místa po restartu až na desáté místo při průjezdu pod šachovnicovým praporkem: "Jsem velmi vděčný svým fanouškům, kteří mně neustále fandí. Dále mému bratrovi Andrejevovi a také mé přítelkyni Ženě, že mně vždy zvýší psychiku před startem a dodají také nezbytnou energii. Mistrovství světa teprve začalo, zbývá ještě 10 částí, a moje výsledky se určitě zlepší". 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist