V Intermotu panuje naštvanost

"Ještě nekončíme a ani končit nechceme, ale jsme hodně naštvaní", říká po Misanu manažér supersportového týmu Intermoto Kawasaki Step z Hradce Králového populární Joska Kubíček.

V Intermotu panuje naštvanost
Znám Josku Kubíčka už hodně dlouho a vím, že je to hodně emotivní člověk, který ale žije pouze pro motocyklové závody. Když dnes ráno zavolal, mísil se v jeho hlase smutek s hněvem, který – jak jsem po několika minutách zjistil – z něho nevyprchal ani po dvou dnech.

Co se tedy Josko vlastně v neděli v Misanu stalo?

„Celý případ je nutno posuzovat ve dvou rovinách a hodně rozděleně. Zatímco v prvním případě se cítíme jednoznačně poškozeni, tak ve druhém byla vina jednoznačně na straně našeho pilota Fabiena Foreta“, řekl na začátek dnešního telefonátu manažér týmu Kawasaki Intermoto Step Joska Kubíček.

„Foret prostě doplatil na staré české přísloví: "Za dobrotu na žebrotu". V první zatáčce, aby zabránil hromadnému pádu, tak vyjel mimo trať a vrátil se na ní v jiném místě, samozřejmě že v časovém úseku několika sekund jezdec nemůže přesně vědět, na jakém místě a za kterým soupeřem v inkriminovaném okamžiku vlastně byl. Jury a ředitelství závodu trvalo zhlédnutí videa celých 5 kol, než rozhodlo o tom, že se Fabien dopustil přestupku proti pravidlům a musí počkat, až ho dva jezdci předjedou. Marně jsem protestoval, byl jsem jednoznačně poslán pryč, že jsem si uvědomil: „Aha chlapče, podívej se, odkud pocházíš…“, pokračoval dále hodně smutně Joska, neboť ještě před závodem dostaly všechny týmy oficiální zprávu, že pravidlo při zkrácení tratě, je z důvodu bezpečnosti tolerováno v prvních dvou kolech závodu třeba na tratích jako je Misano či Monza.
„To, že se Fabien nevrátil o ty dvě pozice zpět, ovšem byla vyloženě jeho chyba, neboť na předzávodní poradě byli všichni jezdci o tomto novém pravidlu informováni, to je bez debaty. A zcela dle pravidel za toto neuposlechnutí dostal další trest, tedy průjezd boxovou uličkou“, jinak mohl klidně dojet na třetím, tedy podiovém umístění.“ vysvětloval dále manažér královohradeckého týmu.

Nepomohly ani pozávodní bouřlivé diskuze v kanceláři Infrontu, ředitelství závodu a jury, všechno bylo marné…!

Mezi nevyslovenými náznaky se ale dala vypozorovat jedna nevyslovená věta: „Vy už jste jako soukromý tým letos jednou vyhráli, tak co tedy vlastně ještě chcete! A navíc třetí místo na italské bedně pro italský tým s motocyklem Triumph také není vůbec k zahození“.

"Víš , zažil jsem toho na těch závodech opravdu dost, s Massimem v Jižní Africe odsun z první řady, sporná rozhodnutí ohledně účasti Lagriva na závodech v Magny Cours, až příliš mnoho technických kontrol našich motorek , předloňská technická diskvalifikace Gina za ventil ,který byl součástí dodané elektroniky, nesmyslné zkrácení závodů v Austrálii a teď ještě tohle...To vše jsou jen špičky ledovce, jedná se o prachy a tam nezná nikdo bratra chápu to ,ale jsou to stále závody a to je to nejhezčí na světě, ale je to celé....", uzavřel hodně smutně celý dnešní telefonický monolog Joska Kubíček.

Že chtěl tým Kawasaki Intermoto Step po tomto závodě ukončit své závodění v seriálu WSBK by zas tak nikoho nepřekvapilo, naštěstí už skoro napsaná TZ o ukončení činnosti nespatřila světlo mediálního světa, emoce prozatím vychladly a závodit se bude i nadále. Otázkou ale je, jak dlouho…?!, neboť: Něco shnilého je v království dánském - pravil ústy pana Hamleta jistý William Shakespeare.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.80
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist