V Austrálii bodoval Ježek osmým místem

Český závodník Ondřej Ježek přestoupil do MS FIM Supersport, kde závodí s Kawasaki týmu GoEleven. Začátkem týdne na Phillip Islandu testovali, ale došlo tam k těžkému pádu po němž to se zdravotním stavem českého jezdce nevypadalo zrovna ideálně. Ondřej ale zmobilizoval všechny síly a v závodu, do něhož se kvalifikoval čtrnáctý, bodoval osmým místem v cíli.

V Austrálii bodoval Ježek osmým místem

Velmi těžký a náročný týden mají za sebou jezdci světového seriálu superbikových motocyklů. Oba šampionáty testovaly začátkem týdne v Austrálii celkem dva dny a o víkendu jezdci a týmy absolvovali první závodní víkend sezony. Ondřej Ježek v kombinaci tréninkových časů obsadil sedmnácté místo, takže přímý přestup do boje o pole position ho minul.

V prvním superpole bojoval o postupové dvě pozice do druhého superpole, ale společně s Anthony Westem skončili těsně za branami postupu, takže mu na startu závodu patřila čtrnáctá pozice. Nakonec startoval třináctý, protože do závodu nenastoupil Kevin Wahr.

Samotný závod jeli jezdci World SSP v neděli a Ondřej Ježek byl úspěšný, když od začátku bojoval o pozice v první desítce. Nakonec bral body za osmé místo a to je také jeho průběžná pozice před cestou do Thajska.

„Start do závodu mi vyšel výborně a hned jsem se zabydlel v top10,“ komentoval Ondřej Ježek první závod supersportů. „Byl jsem součástí vedoucí skupiny až do dvanáctého kola, tehdy ale začalo trochu pršet a tu chvíli Nicolas Terol, který jel přede mnou, hodně ubral. Než se mi ho podařilo předjet, tak jezdci před námi byli pryč.“

„V posledních kolech jsme s Rolfem ujeli ostatním pronásledovatelům a nakonec jsem před ním osmé místo uhájil. Na to, že jsem v úterý nevěděl, zda se ve středu probudím, tak jsem s umístěním maximálně spokojený! Děkuji týmu, který pracoval výborně celý týden. Nyní pár dní odpočinku a hurá na druhý závod v Thajsku.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist