Tým Intermoto testoval ve Valencii

Královehradecký tým Intermoto-Step testoval v uplnulých dnech ve Valencii a majitel týmu Joska Kubíček našemu webu zhodnotil dosavadní průběh přípravného období.

Tým Intermoto testoval ve Valencii
Český tým Intermoto-Step pojede letos - po dlouhých rocích u Hondy - motocykly Kawasaki. Proč vlastně k této změně došlo?
Joska Kubíček: "Honda je moje srdce a bylo to hodně těžké, ale pro nás je změna šance. Honda se rozhodla podpořit tým ProRace a prostě na tak malý trh, který u nás je, není možné mít tolik týmu se solidní podporou. Kawasaki nám vyšla všemožně vstříc. Jsou to skvělí lidé, a chtějí závodit co nejlípe."

Vy jste teď absolvovali poslední evropské testy, na kterém okruhu?
"Jezdilo se na Kawasaki testech ve Valencii a to dva dny, 25. a 26. ledna. Předtím jsme ale byli ještě dva dny v Aragónu a jinak celý tým absolvoval o vánočních svátcích školení od Kawasaki v Barceloně v dílnách Provec Motocard."
    
Jak tedy poslední testy probíhaly, co je nového?
"Jezdil jen Romain Lanusse, Fabien Foret je v Austrálii a zúčastnil se dvou dnů testů na Philip Island na Kawasaki motorce /stock/ s teamem Kawasaki Australia. Naše testy byly hlavně o rozchození nových motorek a dílů Romain najezdil souhrně na testech přes 900 km a ukázalo se v porovnání motorek Kawasaki, že se jedná o stejný materiál jako má Morais a Sofuoglu, jinak se moc srovnávat nedá. Testovalo se hlavně v klidu, protože se stále ještě spousty materiálu dodělává a chystá, takže hlavně to chtělo nespadnout, což se podařilo. Jinak v porovnání ostrého tempa jsem čekal maličko menší rozestup od "Sofu", ale uvidíme, ještě nás čekají dva testovací dny v Austrálii."

Co soupeři, víš o nich něco?
"Vidím největšího favorita právě Kenana, jde do toho fakt fest a je i dobře technicky připraven. Určitě ale Lowes či Tamburini. Z pohledu Čechů se Lukáš jeví jako hodně připravený a má také hodně natestováno. Byl tam i Ondra Ježek, docela jim oběma věřím.
    
A co Tvoji dva piloti? Fabien Foret je mistr světa supersportů z roku 2002. Jak velká je to pro Tebe jezdecká posila?
"Foret je zkušený borec a poprvé jede na naší motorce mistr světa naší kategorie. Lanusse je mladý a mohl by to být takový Gino před třemi lety. Uvidíme. Snad s Fabienem i Romainem nějaké pěkné závody uděláme i my."


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist