Tým BE1 a továrna Triumph se rozešly

Těsně před zahájením sezóny 2011 došlo v kubatuře supersportů k jedné dosti podstatné změně, když tým BE1 Racing se rozešel s motocyklovou továrnou Triumph a jezdci Chaz Davies a Luca Scassa byli rázem bez motorek.

Tým BE1 a továrna Triumph se rozešly
Minulý pátek večer to byla hodně horká zpráva, že britská firma Triumph Motorcycles Ltd a italská stáj BE1 Racing Srl ukončily vzájemnou spolupráci, neboť se nedohodly na smlouvě pro rok 2011 a jak tento italský tým, tak oba jezdci stáje BE1 Racing Chaz Davies a Luca Scassa byli rázem bez motorek: "Je mně to velmi líto, že se nám nepodařilo uzavřít smlouvu na rok 2011. Do tohoto projektu jsme investovali hodně času a peněz a chtěli jsme bojovat o titul mistra světa", řekl Giuliano Rovelli, majitel a manažér týmu BE1.  


Muselo se tedy najít nějaké řešení a to se také brzy našlo. Už rok stály v jedné německé dilně nepoužité mistrovské motorky Yamaha R6, neboť jak většina čtenářů dobře ví, po zisku titulu v roce 2009 pilotem Cal Crutchlowem se stáhl tým "Yamaha World Supersport" ze závodní scény. 

"Je to velká šance, jak navrátit motocykly R6 nazpět do světového šampionátu supersportů. Po zisku světového titulu 2009 jsme v roce 2010 získali několik titulů na národní úrovni a také titul mistra Evropy ve stocích o objemu 600 ccm. Současný projekt odpovídá naši nové strategii, za současných ekonomických podmínek podpořit kvalitní privátní tým odpovídajícím materiálem a konkurovat tak ostatním značkám ve světovém šampionátu supersportů", řekl manažér  Yamaha Motor Europe Laurens Klein Racing Koerkamp a dodal: "Jistě, je to velká výzva, začít s přípravou sezóny až tak pozdě. Ale tým a jezdci jsou profesionálové a budou mít kompletní přístup k naši databázy z minulých sezón, aby se vše urychlilo. Samozřejmě, že zítra začínající test v Algarve budeme brát jako shakedown pro motocykly a pro jezdce".  


Sečteno, podtrženo: V oficiální startovní listině supersportů, která byla včera zveřejněna, je momentálně 6 jezdců s motocykly Yamaha YZF R6 (kromě týmu BE1 - tedy nyní Yamaha ParkinGO - je pojedou také stáje Riva Moto a Bike Service Racing Team) a pouze 3 motocykly Triumph Daytona 675, které budou sedlat piloti ze stájí "MD Team Jerman" a "Suriano Racing Team", tedy bez jakéhokoliv podceňování ti, kteří budou zřejmě tvořit závěr 29-ti členného závodního pole supersportů.    

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist