Třetí řada Debisemu zůstala

Tým SMS Racing odstartuje do domácího závodu Mistrovství světa Supersport ze třetí řady.

Na Masarykově okruhu v Brně se dnes rozhodovalo o postavení na startech zítřejších závodů víkendu WSBK. V boji o co nejlepší pozici na startu závodu světového šampionátu kategorie Supersport byl i český tým SMS Racing se svým jezdcem Valentinem Debisem. Ten si v kvalifikaci zlepšil čas na hodnotu 2:04,432, což znamená, že do závodu nastoupí z 12. místa, tedy ze třetí řady.
Valentin Debise: „Ráno jsme se pokoušeli nastavit motocykl na pneumatiky, se kterými jsme včera měli problémy, bohužel se nám to ale moc nedařilo. V odpolední kvalifikaci to zpočátku bylo hodně hektické. Byla to bitva o ideální stopu v každé zatáčce. Trať byla strašně zahuštěná. Byl jsem daleko od jezdců, za kterými bych se vyhecoval k rychlejšímu času, tak jsem raději zajel do boxu k výměně pneumatik a poté vyjel na trať, když se uklidnil ten první nápor. Podařilo se mi zajet dvě rychlá kola. Čas je nakonec celkem solidní, stejně tak i 12. místo na startu. Závod to ale bude ďábelský. Hodně rychle zde odcházejí pneumatiky, takže bude důležité si je pošetřit na konec závodu.“

Jan Saska, manažer a majitel týmu: „Kvalifikace skončila stejně, jako včera, tedy ziskem postavení ve třetí řadě. Přiznám, že jsme chtěli do druhé řady, nicméně Valentin výrazně zlepšil svůj včerejší čas, což dává do zítřejšího závodu naději. Valentin jede velmi dobře. Třetí řada je dobrá výchozí pozice, ze které by mohly být nějaké body. Rád bych, kdyby se nám to podařilo dotáhnout do první desítky.“

Vladimír Rejda - (Odebírat články autora)