Také Imre Toth za PTR

Tým Simona Buckmastera se pomalu plní. Na sezonu 2013 angažoval do svých řad velmi zajímavého pilota,neboť Maďar Imre Tóth rozhodně netrpí nedostatkem sponzorských peněz.

Doposud se tento 27-letý Maďar neprosadil v žádné závodní sérii; ať už to byly kubatury Grand Prix 125 ccm či 250 ccm, Tóth byl dlouhý čas i v mistrovství světa supersportů bez úspěchu.

Rok 2012 ale znamenal obrat aspoň co se týká jednotlivých výsledků ze závodů: startovní pozice 6 v Assenu, v Silverstone vyrazil dokonce do závodu z pozice 5. A v Monze byl odmávnut šachovnicovým praporkem na skvělém 4. místě. Bohužel ve většině závodů ale dojel mimo bodovací místa, tedy mimo Top-15, což znamenalo až 20. místo v konečném pořadí.
Přes tyto chybějící úspěchy ale našel Tóth opět místo na startovním roštu pro příští rok, což má samozřejmě hodně společného se sponzory přímo z rodinného kruhu. Proto se jeho nový tým bude jmenovat «Toth PTR Honda Team» a Imre tak může konečně ukázat, co v něm opravdu je. Nějaké výmluvy na závodní materiál totiž oficiálnímu pilotovi týmu PTR nikdo věřit nebude.

"Přijít do takového týmu zvyšuje samozřejmě ještě více mou motivaci. Jsem velmi zvědavý, jaké výsledky se mně podaří zajet a nyní pracuji hodně na své fyzičce. Ještě nikdy jsem nebyl tak namotivovaný", řekl po podpisu smlouvy Tóth, který v uplynulé sezoně závodil s privátním motocyklem od PTR - «Performance Technical Racing».

Manažer Simon Buckmaster počítá napevno s progresem svého nového pilota: "V roce 2012 se enormně zlepšil. Na tom můžeme určitě stavět a zajíždět konstantně dobré výsledky", je si jistý Brit.
Dosavadní maďarský tým "Toth Racing" tak jako takový mizí ze startovní listiny mistrovství světa supersportů, neboť druhý dosavadní jezdec tohoto týmu Balazs Nemeth je těsně před podpisem smlouvy s českým týmem SMS Racing Honda manažera pana Honzy Sasky.