Supersportové MS: Kvantita místo kvality

Supersportový šampionát nabízel vždy velmi dobrý sport. Ovšem zatímco se MS-Moto2 se skoro stejnými motory (600 ccm, čtyřválce, čtyřtakty) v závěsu kubatury MotoGP vyvinulo k opravdovým závodům, tak supersportové MS se v rámci superbikového MS postupně od něho rok co rok stále více oddaluje. Media tento šampionát vlastně bojkotují, a také zájem fanoušků je hodně omezený.

Supersportové MS: Kvantita místo kvality
"Zatímco superbikové MS stále rostlo, tak supersportový šampionát přešlapoval na místě. Očekával jsem, že v závěsu této hlavní kategorie se budou vyvíjet i supersporty, tak jak je to třeba v paddocku GP. Supersporty ale stojí na okraji zájmu a nikoho nezajímají. Neexistuje žádné setkání top týmů, Infront prostě tuto kubaturu přehlíží. Ano, měli jsme sice v roce 2012 plný startovní rošt, ale kvalita není na takové úrovni, na jaké by měla být. Pokud to tak bude pokračovat, tak tato kubatura nebude dlouho žít", je názoru týmový manažer Hondy Ronald ten Kate.
"Už tři roky jsme od Hondy nedostali vůbec žádnou podporu, jsme čistě soukromým týmem. Děláme to dále proto jen z důvodů, že máme nějakou historii. Jinak naše účast nemá vůbec žádný význam. Honda se koncentruje poslední tři roky pouze na superbiky a potřebuje k tomu veškerý budget. A k tomu začala hospodářská krize. Od té doby jsme naše závodění v supersportech platili z našich finančních prostředků", vysvětluje Holanďan.

          

Nyní se snad situace trochu obrátila: Ten Kate získal společného sponzora na rok 2013, když jak superbikové tak supersportové závodění bude financovat firma Pata. To ostatně v nejlepších letech u tohoto týmu vždy fungovalo: HANNspree (televizory) nebo Winston (cigarety).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist