Štastné vítězství Foreta

Francouzský jezdec českého týmu Kawasaki Intermoto Step Fabien Foret vyhrál zkrácený brněnský závod supersportů před Kenanem Sofuoglem a Brocem Parkesem.

Po opakovaném startu se do čela závodu dostal francouzský jezdec Fabien Foret a usadil se bezpečně na špici sledován dvojicí Sofuoglu-Parkes. Za nimi potom jezdil další pár ve složení Lowes-Cluzel. Pět kol před koncem se dotáhl Sofuoglu na Foreta a vzápětí ho také předjel, takže v závodě bylo následující pořadí: Sofuoglu, Foret a Parkes. Do hra ale zasáhla paní Štěstěna, když havaroval na 6. místě jedoucí Ronan Quarmby. Závod byl přerušen, vyvěšena červená vlajka a uznán dle reglementu výsledek o kolo dříve, takže vyhrál Fabien Foret.

Zvítězil Francouz Fabien Foret před Turkem Kenanen Sofuoglem (oba Kawasaki) a Brocem Parkesem (Honda), neboť takový byl stav po 13 odjetých kolech. Sam Lowes skončil čtvrtý a Jules Cluzel - oba na Hondách, pak dokompletoval Top-5.

"Viník" Jihoafričan Ronan Quarmby skončil šestý, jeho krajan Sheridan Morais sedmý, "divočák" Stefano Cruciano z Itálie osmý a elitní Top-10 dokompletovali další Ital Vittorio Ianuzzo a comeback po zranění slavící Rus Vladimír Leonov.

Druhý jezdec Intermota, mladý Francouz Romain Lanusse byl klasifikován na místě 11., zkušený Maďar Gabor Talmacsi (ProRace) se umístil 12., nový jezdec z nového indického týmu Francouz Florian Marino 13., další jezdec ze země Galského kohouta Valentin Debise z SMS Racing 14. a konečně v bodech skončil i Ital Luca Marconi.

V šampionátu vede po brněnském závodě stále Kenan Sofuoglu se ziskem 137 bodů. Druhý je Sam Lowes (114 bodů) a třetí Fabien Foret (108). Jules Cluzel (95) a Broc Parkes (82) pak kompletují Top-5. Romain Lanusse (Intermoto) má na svém kontě 18 mistrovských bodů, což znamená 17. pozici v bodovací tabulce MS, Gábor Talmacsi (12 bodů) je 23. a Valentinu Debisemu (10) patří místo 25.