Sofuoglu s Jacobsenem na téma Cluzelova zranění

Francouz Jules Cluzel v pátek havaroval v závěru druhého tréninku, když ve vysoké rychlosti spadl v páté zatáčce okruhu v Jerezu. Francouz byl převezen do místní nemocnice, kde lékaři potvrdili otevřenou zlomeninu levé holenní kosti a levé lýtkové kosti plus vykloubení pravého ramene. Ještě v pátek v noci přišla z Jerezu informace, že Francouze převezou do nemocnice Juan Grande de Jerez, kde pod dohledem Dr.Carlose Revengy podstoupí operaci.

Sofuoglu s Jacobsenem na téma Cluzelova zranění

Jezdec mistrovství světa Supersport Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse) byl součástí trojice závodníků, kteří v závěru sezony bojují o titul mistra světa. Kromě Francouze je součástí Top3 lídr seriálu Kenan Sofuoglu (Kawasaki Puccetti Racing) a třetí jezdec průběžného hodnocení Patrick Jacobsen (CORE“ Motorsport Thailand).

„Je mi Julese moc líto,“ uvedl v pátek odpoledne Kenan Sofuoglu, který také absolvoval pád společně s Kevinem Wahrem z české stáje SMS Racing. „Všichni do toho dáváme opravdu hodně. Jacobsen je teď na Hondě hodně silný a Jules byl dnes také velmi silný. Myslím, že jsme na tom byli všichni tři s rychlostí podobně.“

Američan Patrick Jacobsen situaci ohledně Cluzela komentoval slovy: „Je mi to moc líto. Motocyklové závodění je těžký sport. Může se stát cokoliv a velkou roli při tom hraje štěstí. Jules je skvělý jezdec. Tak či tak mi to v šampionátu moc nepomůže dostal se blíž za Kenana, protože jsem potřeboval, aby ho Jules porážel stejně jako bych se já snažil porazit Julese. Mistrovství teď bude s Julesovou absencí ještě těžší.“

Před posledními třemi závody sezony má Kenan Sofuogolu celkem 168 bodů. Patrick Jacobsen na Turka ztrácí osmadvacet bodů a k dispozici nyní zůstává maximum pětasedmdesáti bodů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist