SMS Racing závodil v Německu s Lucou Hansenem

Český supersportový tým SMS Racing nastoupil na německém kruhu Nürburgring k dalšímu závodu Mistrovství světa Supersport, když v sedle motocyklu Honda byl domácí mladík Luca Hansen.

SMS Racing závodil v Německu s Lucou Hansenem
Tým SMS Racing se vypravil na německý okruh Nürburgring, kde o tomto víkendu pokračoval světový šampionát Superbike, jehož součástí byla opět i kategorie Supersport. Bohužel, těsně před definitivním uzavřením startovní listiny se týmu omluvil stálý jezdec Valentin Debise, který se zablokovanými zády zůstal doma ve Francii. Na jeho místo tak usedl náhradník Luca Hansen, což je domácí dvacetiletý junior jezdící německý šampionát IDM Superbike. Luca bez předchozích zkušeností se supersportem debutoval v Mistrovství světa, a i proto se od něj nečekal žádný velký výsledek. Obrovský rozdíl mezi jednotlivými šampionáty byl vidět od prvního tréninku, ale mladý Němec se neustále snažil zlepšovat, což se mu i dařilo. V kvalifikaci nakonec zajel čas 2:03,020, který ale stačil jen na 31. místo. Z této startovní pozice se nakonec v samotném závodě posunul na konečné 23. místo, ke kterému mu ale pomohlo i několik jezdců, kteří závod nedokončili.
Tým se nyní soustředí na poslední dva závody sezony, které by již měl opět absolvovat se svým permanentním jezdcem Valentinem Debisem.
Luca Hansen: „Ve čtvrtek odpoledne jsem dostal nabídku startovat v týmu SMS Racing. Neváhal jsem a nabídku přijal, přestože mé zkušenosti s ostrým supersportovým motocyklem jsou v podstatě nulové. Vloni jsem jel sice IDM Supersport, ale tam se jezdí na zcela jiných motocyklech. Na okruh jsem přijel v podstatě až o půlnoci ze čtvrtka na pátek a ráno ihned naskočil do tréninku. Mým cílem bylo pokusit se neustále zlepšovat, což se také dařilo. Škoda, že jsem nedokázal zajet lepší kvalifikační čas, ale věřil jsem, že v závodě to bude lepší. Nakonec jsem skončil na 23. místě, což na debut v Mistrovství světa sice není špatné, ale spokojen s tím rozhodně nejsem, nicméně tohle není žádný „okresní přebor“. Celý víkend pro mne byl velmi těžký, ale jsem strašně rád za příležitost, kterou mi tým SMS Racing dal. Získal jsem zde spoustu nových zkušeností, které nyní využiji v německém šampionátu. Děkuji týmu za tuto příležitost a přeji mu hodně dobrých závodů a skvělých výsledků.“
Jan Saska, manažer a majitel týmu: „Tento víkend pro nás byl zvláštní a velmi hektický, protože ve čtvrtek jsme se dozvěděli, že náš permanentní jezdec Valentin Debise má zablokované záda a nemůže do Německa přijet. Narychlo jsme sháněli náhradního jezdce, což se nám povedlo nakonec těsně před uzavřením startovní listiny. Jel za nás mladý německý závodník Luca Hansen, který v letošní sezoně jezdí v německém šampionátu IDM kategorii Superbike. Zde na Nürburgringu seděl poprvé na supersportovém motocyklu, takže žádné výsledky jsme od něj ani neočekávali. Nicméně si myslím, že pro něj byl tento víkend jistě velkým přínosem, protože zde v Mistrovství světa získal zkušenosti, které by asi těžko získal v IDM. My se nyní budeme soustředit na poslední dva závody sezony. Podle posledních informací od Valentina se zdá, že se jeho stav lepší a do Portimaa by měl přijet v pořádku. Rozhodně v posledních dvou závodech chceme podat co nejlepší výkon.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 5.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist