SMS Racing: Vloni čidlo, letos spojka...

Španělský Aragon českému týmu SMS Racing nepřeje. Před rokem zastavilo cestu Ondry Ježka k bodované pozici olejové čidlo, letos Valentin Debise doplatil na spálenou spojku.

SMS Racing: Vloni čidlo, letos spojka...
Sedmý závod letošního Mistrovství světa Supertsport kýžené body českému týmu SMS Racing nepřinesl. Valentin Debise startoval do závodu ze 13. místa a doufal, že během osmnácti kol, na které byl závod vypsán, se mu podaří ještě nějakou pozici vylepšit. Bohužel možná osud, možná jen shoda špatných náhod, tomu chtěly, že ani druhé představení jičínského týmu na španělském okruhu Motorland Aragon nedopadlo dle přání členů této formace. Vloni zastavilo cestu tehdejšímu jezdci SMS Racing olejové čidlo, zpod kterého začal olej unikat na zadní pneumatiku. Letos to byla spojka, kterou si Valentin při startu doslova spálil. Samotný závod byl po několika zatáčkách zastaven, neboť při startovní proceduře došlo k těžkému pádu Jihoafričana Scholtze a Rakušana Polzera. To mechanici týmu využili k tomu, aby se pokusili závodu odstranit, nicméně času na kompletní výměnu bylo tak málo, že se oprava nestihla a jezdec se po dohodě se svým týmem rozhodl do druhého startu nenastoupit.

Tým SMS Racing zůstává na okruhu Motorland Aragon, kde zítra bude testovat. Cílem je připravit motocykl Honda CBR 600RR na následující závod, kterým bude velmi důležitý podnik na domácím okruhu v Brně.
Valentin Debise: „Řekl bych, že to nebyl dobrý den, nicméně vše začalo velmi dobře. V ranním warm upu jsme vyzkoušeli jednu pneumatiku, která v chladnějších podmínkách vypadala dobře. Věřím, že by v závodě dlouho vydržela v dobrém stavu. Bohužel při prvním startu jsem zabil mou spojku. Závod byl zastaven kvůli pádu dvou jezdců, tak se mechanici pokusili spojku opravit, ale bylo na to velmi málo času. Poté, co jsem přijel na restart závodu, tak jsme zjistili, že se nám to nepodařilo dostatečně opravit a rozhodli se proto do závodu nenastoupit. Zítra nás zde čeká test, což je dobrá příležitost připravit motorku na další závod. Máme hodně věcí k vyzkoušení, tak doufám, že se nám na Brno podaří najít další vylepšení nastavení.“

Jan Saska, manažer a majitel týmu: „Po včerejším dost dobrém výsledku v kvalifikaci, je toto pro nás samozřejmě zklamání. Bohužel se Valentinovi při prvním startu podařilo spálit spojku. Před restartem jsme se v časové tísni pokusili spojku opravit, ale to se nám nepodařilo natolik, aby Valentin mohl odstartovat. Nyní se vše již soustředí na další závod, který bude u nás doma v Brně. Chtěl bych tedy tímto zároveň pozvat na Masarykův okruh všechny fanoušky těchto krásných závodů.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist