Scassa sedmý po kvalifikaci v Aragonu

Jezdec týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres, Luca Scassa, si v dnešní kvalifikaci dokázal zajistit skvělé sedmé místo na startovním roštu ve španělském Aragonu a bude tak startovat z velmi dobré pozice do nedělního 18 kolového závodu.

Scassa sedmý po kvalifikaci v Aragonu
Jeho týmový kolega David Salom bohužel namůže nastoupit do domácího závodu, protože se stále zotavuje ze zranění ruky, které si nedávno přivodil během tréninku na motokrosovém motocyklu. Na jeho místo usedl talentovaný francouzský teenager Florian Marino. Jeho první seznámení s motocyklem Ninja ZX-6R týmu Intermoto proběhlo více než úspěšně a dokázal vybojovat 15. místo na startovním roštu z 35 členného startovního pole.

Po nedávných testech v Motorlandu Aragon je nyní Luca přesvědčen, že s dobrým startem by mohl během nedělního závodu bojovat o nejvyšší umístění.
Florian je, ve svých 19 letech, velmi zkušený supersportový jezdec a přestože pár měsíců neseděl na motocyklu, tak věří, že s dobrým startem může dokončit závod na daleko lepší než 15. pozici, kterou má nyní na startu. Florian na motocyklu neseděl 6 měsíců do doby, kdy mu v úterý večer zavolal majitel týmu Intermoto Josef Kubíček a povolal ho do služeb týmu pro španělský závod.

Luca Scassa: Myslím, že naše tréninky byly celkem dobré, ale neměl jsem šanci udělat rychlé kolo za pomoci slipstreemu, který je na tomto okruhu velmi důležitý. Udělali jsme čas okolo 2’05, takže pokud dokáži udržet toto tempo v neděli, bude to skvělé. Pokud mi první dva jezdci hned neujedou, doufejme, že s nimi budu moci bojovat o přední příčky. Pokud ujedou, tak stále budu moci bojovat o podium. Jsem velmi šťastný, na motocyklu se cítím pohodlně a udělali jsme s týmem pořádný kus práce po Austrálii. Měli jsme předtím pouze 2 dny testů v Austrálii, ale nyní jsme udělali kompletní testy v Aragonu a navíc k tomu čas strávený na motocyklu během tréninků. Myslím, že se ubíráme správným směrem.”

Florian Marino: Nejezdil jsem na motocyklu 6 měsíců až do prvního tréninku v pátek. Všichni jezdci ze startovního pole už testovali nebo závodili, ale já se toho naučím spoustu každý trénink. Jsem až na 15. pozici, ale časy mám velmi podobné. Nyní doufám v dobrý start a chci ukázat, že do tohoto paddocku patřím. Jsem velmi šťastný že tu jsem a chci poděkovat Joskovi a celému týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres za tuto šanci. Můj crew chief Andrew Pitt mi dává neocenitelné rady a s tím vším dohromady věřím ve skvělý výsledek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist