S další změnou do Monzy

Ačkoliv poslední závod v Assenu byl pro tým naprosto fantastický, především díky Lorenzu Lanzimu, týden po tom je tým opět bez jezdce. Lorenzo poděkoval týmu za příležitost, kterou jsme mu dali, ale zároveň prohlásil, že se na Supersport nehodí a chce e dále věnovat poze kategorii Superbike. I celý tým mu děkuje a přeje mu, aby našel tým, který mu dá možnost jezdit Superbiky.

Nastal ovšem problém, co dál. Jelikož nám to Lorenzo definitivně potvrdil až v pátek v poledne, měli jsme na to maximálně víkend. Strávili jsme ho tedy telefonováním a nakonec bylo rozhodnuto, že pojede další italský jezdec Ilario Dionisi.

Ilario je zkušený jezdec z italského šampionátu. Loňský ročník v Supersportech vyhrál a letos po třech závodech vede. Jinak Ilario působil i kategorii Superstock 1000 a v sezoně 2011 byl Misanu pátý ve světových supersportech. Uplynulý víkend zde v Moze obsadil skvělé druhé místo v italském mistrovství.

První páteční volný trenink byl věnován hlavně nastavení motorky a jezdcovo adaptování se na ni. Máme k dispozici tady v Monze dva motory, každý s jinou převodovkou, takže také k zjištění, která varianta bude lepší. Jak už to tak bývá, lepší byla ta druhá. K výměně motoru došlo až večer, a tak úvodní kvalifikace, která jak se později ukázalo byla poslední za krásného sluníčka. Ilario v ní obsadil 20. místo.
Sobotní ráno již začalo deštěm. Začalo pršet v půl páté ráno a průběžně pršet přestávalo a znovu začínalo. Nejhorší co se může vůbec stát. Když už trať skoro uschla, začalo znovu pršet. Teď v podvečer dokonce začala bouřka. Pro nás dopolední volný trenink naštěstí vyšel na sucho, takže Ilario měl možnost vyzkoušet druhý motor naplno a poté bylo rozhodnuto, že tato varianta je lepší. Polepšil si i časem i pozicí na 15. místo.

Bohužel před začátkem odpolední kvalifikace byla trať opět napolo mokrá, a tak většina jezdců zůstala v boxech. Možnost se zlepšit tu nebyla, a tak se čekalo, zda trať uschne, či začne naplno pršet. Což se také stalo. Většina jezdců tedy vyrazila na trať až v samém závěru, aby vyzkoušeli své stroje na vodě. Zítra se totiž také očekává déšť. Postavení na startu se tedy rozhodlo vlastně již včera. Do zítřejšího závodu, který začíná tradičně v 13.30 odstartuje tedy Ilario z dvacáté pozice.