Rozpálená Imola přivítala supersporty

Okruh Enza a Dina Ferrari v italské Imole hostí druhé kolo Mistrovství světa Supersport, mezi startujícími je i český tým SMS Racing.

Velmi příjemné teploty a prakticky bezvětří, přivítaly účastníky druhého závodu Mistrovství světa Supersport, který se o tomto víkendu jede na italském okruhu Imola. V místě tragické nehody Ayrtona Senny se představuje i český tým SMS Racing, který k závodu odcestoval s novým jezdcem Davidem Látrem. Tento mladý závodník, který byl angažován pouze pro závod v Imole, si dnes zvykal na dráhu, na které naposledy startoval před třemi roky, kdy byl permanentním jezdcem evropského šampionátu třídy Superstock 600. Cílem pro tréninkové dny je pokusit se neustále zlepšovat dosažený čas, což se jezdci SMS Racing Teamu i dařilo, když po dopoledním čase 2:00,480 dokázal v odpolední kvalifikaci zajet čas 1:58,149, se kterým se mezi 31 startujícími umístil na 27. místě.
David Látr: „Ztráta na prvního je větší, než jsme čekali. Největší problém je v pneumatikách, tedy v rozdílu mezi Pirelli a tím, co jezdíme v Alpe Adrii. Je to jiné, ale musím si na to zvyknout. Problém také je, že motocykl byl nastavený ještě na rychlý převod. Ondra zde s tímto nastavením jel vloni 1:53,7 a já, jak jedu pomaleji, tak to mám na výjezdech ze zatáček podtočené a tím nedosahuji následný potřebný top speed. Na zítra uděláme nějaké změny a s nimi se pokusím zrychlit. Byl jsem před prvním tréninkem hodně nervózní, protože je to poprvé, co jedu Mistrovství světa. Do druhého tréninku to ale už bylo lepší a zrychlil jsem o dvě sekundy, což doufám, bude zítra pokračovat.“

Jan Saska, manažer a majitel týmu: „Na první den to je asi to, co jsme čekali. Rozhodně jsme nechtěli bojovat o nějaké přední umístění, vždyť David zde jede po třech letech a navíc poprvé na supersportu. Myslím si, že je to pro něj velká zkušenost. Každý trénink zrychluje. Nejedeme na umístění, ale rádi bychom, aby David zajel čas, který odpovídá jeho možnostem. Zlepšuje se každým vyjetím z boxu, tak doufám, že to tak bude pokračovat až do neděle.“