PTR: Cluzel lepší než Lowes

Hodně pozdě přišel Jules Cluzel k týmu PTR-Honda, ovšem svým výkonem při úvodním závodě na Phillip Islandu si řekl o pozici týmové jedničky, když byl jednoznačně lepší než plánovaná týmová jednička Sam Lowes.

PTR: Cluzel lepší než Lowes
V jezdecky kvalitním silném týmu PTR-Honda byl u všech expertů Sam Lowes (GB) jasným kandidátem na titul mistra světa. Ovšem hned první závodní meeting ukázal, že vedle Kenana  Sofuogla (TR/Kawasaki) nebo Broca Parkese (AUS/Ten Kate Honda) bude mít i ve vlastním týmu velkého a hodně nečekaného konkurenta, Julese Cluzela. Francouz sice skončil v kvalifikaci těsně za svým britským týmovým kolegou, ale v závodě samotném předvedl skvělý bojovný výkon a málem skončil na podiu o pouhých 0,075 sekundy - a Lowes dojel až pátý.
"Jules jel náš motocykl poprvé v Austrálii, jeho výkon byl doslova neuvěřitelný", nešetřil pochvalou týmový šéf Simon Buckmaster.
Pro ex-vítěze závodu Grand Prix kubatury Moto2 a nováčka této kubatury Cluzela bylo ale čtvrté místo zklamáním: "Podium bylo tak blízko, ale měl jsem problémy s vibracemi v zatáčkách 2 a 6. Tím jsem musel jet razantněji než soupeři, abych se jim vyrovnal. Broc Parkes pak měl více gripu a před poslední zatáčkou mě předjel. Ale hlavně, že tým byl spokojen", říkal skoro smutně po závodě Jules Cluzel.
Sam Lowes vzal tuto porážku celkem lapidárně: "Mistrovství světa je dlouhé a já už se dívám dopředu na další závod v Imole. Chaz Davies vloni v prvním závodě vůbec nebodoval a přesto se stal mistrem světa. Takže zas tak špatné to zase není".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist