První letošní závod v Anglii

Po dvou propršených závodech v Assenu a Monze, kde tým zaznamenal jedno vítězství a jeden nedojetý závod nás tento víkend čeká závod na Donington Parku.

První letošní závod v Anglii
Jak už to tak v Anglii bývá, dalo se očekávat chladné a deštivé počasí. Jelikož mezi závody v Monze a Doningtonu je pouze týden a veškerý materiál putoval z Italie rovnou, nebyl ani čas řešit, zda pojede Ilario, nebo se pokusíme sehnat jiného jezdce.

Závod v Monze se příliš nevydařil, ale Ilario dostal ještě jednu příležitost. A hned od začátku nám ukázal, že na suchu je to úplně jiný jezdec. V prvním pátečním volném treniku sice ještě zajel až 21. místo, ale odpoledne za poměrně slušné zimy a větru zajel v kvalifikaci super 12. pozici. Počasí bylo opravdu nevyzpytatelné, když stále hrozil déšť a teploty se pohybovaly kolem deseti stupňů.
V sobotním ranním treninku Ilario opět zlepšil o 0,3 vteřiny svoje maximum a v odpolední závěrečné kvalifikaci ještě půl vteřiny ubral. Neneštěstí ani to nestačilo na lepší než solidní 18. místo zítra na startu.

Ilario: "Bohužel uprostřed kvalifikace jsem se několikrát dostal do skupinky, kde některý jezdec zajížděl do boxu a to mě právě do poslední zatáčky strašně zpomalilo. Nebýt toho, tak by to vyšlo lépe. Jinak myslím, že jsme udělali pokrok dopředu a i časy se oproti sobotě ráno zlepšily skoro o tři vteřiny. Doufám, že zítra nebude pršet a dám do toho všechno."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist