ProRace: Skvělý závod ve španělském Aragonu

Dnešní den ve španělském Aragonu začal dramatickou změnou počasí. Již pozdě večer začal foukat silný nárazový vítr a teploty klesly o téměř 20 stupňů. Ranní warm up se jel při pouhých 20 stupních.

ProRace: Skvělý závod ve španělském Aragonu
Již při něm se ukázalo, jaký problém může silný vítr způsobovat. Zatímco při průjezdu cílovou rovinkou Gábora brzdil, v opačném směru tlačil do zad tak, že se motorka přetáčela. Do závodu tedy museli mechanici udělat drobné změny a s finálním nastavení se čekalo do poslední chvíle. Nicméně již ráno se Gábor o tři desetiny dokázal zlepšit.
 Do závodu bylo tedy vše nachystáno na 100 %. Bohužel hned na startu došlo k incidentu, při němž jeden jezdec musel být odvezen k lékařskému ošetření, a tak se závod musel startovat na podruhé.
 Hned první kolo po startu se Gábor posunul o dvě příčky na 14. místo a ve třetím kole o další dvě. Na desátém místě zůstal celých pět kol a poté postoupil opět o jednu pozici na deváté. V té době se již původní desetičlenná skupinka roztrhala a v čele jelo pět jezdců, pak mezera, pak dva a pak bojoval Gábor s Metcherem. Sice se mu podařilo Metchera předjet, ale v cíli byl za ním na skvělém 9. místě. Z Aragonu si tedy veze 7 bodů a v celkové klasifikaci po dvou odjetých závodech je na 26. místě. Úkol byl tedy splněn, jelikož jsme sem přijeli pro desáté místo.
Gábor Talmacsi : "
Děláme obrovské pokroky. Musím říct, že teprve Aragon byl pro mně prvním závodem. Misano bych opravdu závodem ani nenazval. Škoda jen, že jsem si vybral špatnou gumu dopředu. S tou, co jsem si vybral já, jsem nemohl pořádně brzdit. Ta, díky které jsem včera pokazil kvalifikaci, by bývala byla dnes lepší. Nakonec většina závodníků ji jela. Ale já v ní včera ztratil důvěru. Zítra ještě zůstáváme v Aragonu na testech, tak určitě zase na něco přijdeme."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist