Prorace: Nejlepší výsledek sezony

Jezdec české stáje Prorace Jihoafričan Ronan Quarmby odstartoval do závodu třídy Supersport až dvacátý, ale během šestnácti kol dokázal projet polem jezdců před sebou takovým způsobem, že v cíli bodoval desátým místem.

Prorace: Nejlepší výsledek sezony
Po včerejší kvalifikaci, kde si Ronan nezajel pro příliš výhodné místo na startu, následoval celý večer vyhodnocování dat a zkoumání co s tím. Ještě do ranního warm upu jsme nastupovali s pneumatikou doporučenou Pirelli. S absolutně novým profilem. Větším.
Po vyhodnocení ale bylo nutné udělat razantní rozhodnutí, co nasadit do závodu. Tady se našim technikům vyplatilo zariskovat a do závodu nasadit pneumatiku, kterou známe. Sice celé dva dny nastavování přišly díky tomu vniveč, ale tento risk se vyplatil.

Po perfektním startu projížděl Ronan cílem prvního kola na patnáctém místě a v šestém kole byl dokonce jedenáctý. Poté se sice nepatrně propadl, ale netrvalo dlouho a šel znovu dopředu. Po šestnácti kolech projel cílem závodu na skvělém desátém místě.
Je to nejlepší výsledek letošní sezony a po infarktovém závodě v Německu konečně skvělý úspěch.

Do konce sezony zbývají ještě dva závody v Magny Cours a Jerezu. Doufejme, že se naše bodové konto Ronanovou zásluhou ještě rozroste o pěknou řádku bodů. Uděláme pro to maximum.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist