ProRace na začátku nové éry závodění

Poté, co jsme se rozhodli, že letos pojedeme celou sezonu Mistrovství světa Supersportů, nikdo neočekával, že i přes zkušenosti z minulých let, bude letos sezona jednoduchá. Myslím, že po pěti odjetých závodech, je slovo jednoduché opravdu jen sen. Opak je pravdou. Zažíváme snad všechny nemoci závodění, které se mohou vyskytnout. Od různých problémů s jezdci, vztazích, až po technické záležitosti.

ProRace na začátku nové éry závodění
Po Lukáši Peškovi, Lorenzu Lanzim a Ilariu Dionisim navíc má tým nového jezdce a vypadá to, že konečně až do konce sezony. Je to ovšem pro nás velký závazek a chceme pro úspěch všichni udělat maximum. Tým absolvoval v měsíční pauze třídenní testování v Brně s Gaborem Talmacsim. Gabor kromě toho, že je Mistr světa v kategorii 125 z roku 2007, je opravdu pohodový jezdec. Bohužel měl roční jezdeckou pauzu, ale teď se snaží dohnat co se dá. Strašně chce jezdit a udělá pro to vše. Nicméně je také velmi náročný. Práce s ním je radost, ale nastavit pro něj motorku tak, aby byl spokojen, se nám příliš nedaří.
Přesně ví co chce a je toho opravdu hodně. V Misanu od prvního pátečního treninku se Gabor zlepšuje, ale stále není spokojen s nastavením podvozku. Z toho plyne také nelichotivé 21. místo na startu zítřejšího závodu. Nicméně ještě dnes v noci slíbili lidé od Andreani - firmy, která se nám o podvozek stará, že vymyslí nějakou novou variantu. Bohužel se ukazuje, jak těžký je přechod od pneumatik Dunlop k pneumatikám Pirelli. Rozhodně je to jedna z příčin. Pokud ovšem nechceme čekat dalších několik set kilometrů, potřebujeme tento krok udělat nějak rychleji. Sezona je v plném proudu a tak na nějaké další dlouhé testování není příliš čas. A hlavně zítra je závod a my musíme být připraveni bojovat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist