Prezentace týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres v Praze

Dnes dopoledne se v pražském hotelu Expo konala slavnostní prezentace českého supersportového týmu z Hradce Králové Kawasaki Intermoto Ponyexpres.

Prezentace týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres v Praze

Celou prezentaci českého týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres zahájila ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová, která je velkou příznivkyní motocyklového závodění jako takového a speciálně už jmenované stáje z Hradce Králové, tedy stáje, kterou vede Joska Kubíček, srdcař a blázen v tom správném slova smyslu, kterému snad v těle nekoluje krev, nýbrž benzín.


Nejdříve byl prezentován nový hlavní sponzor, firma Ponyexpress, zabývající se mezinárodní nákladní kamionovou dopravou. Díky majiteli této firmy Milanu Sůrovi se podařilo nejen dotáhnout do úspěšného konce přestup druhého jezdce do týmu - Lucy Scassy z Itálie, ale zajistit i potřebné finanční prostředky na vynikající motocyklovou techniku. Tým pojede motocykly Kawasaki a bude týmem Supported Kawasaki Europe a Kawasaki Japan, což včera opět potvrdil Shigemi Tanaka, ředitel Kawasaki Motors Europe.

Manažér Joska Kubíček si je dobře vědom toho, že tak skvěle vyrovnanou jezdeckou dvojici ještě nikdy v historii týmu Intermoto neměl, ale také dobře ví, že to může být i dvojsečná zbraň.

Vicemistr světa 2011 David Salom pak hovořil o svých cílech na letošní sezónu s tím, že chce končit v každém závodě na podiovém umístění. V rozhovoru pro náš web pak španělský pilot potvrdil, že je bratrancem pilota Moto3 a aktuálního vicemistra světa této kubatury Luise Saloma. O své zimní přípravě doma na Mallorce řekl, že sice na tomto především cyklistickém ostrově vyjel i na nejvyšší horu Mallorcy "Puig Major", ale prý raději ráno běhá. Ostatně, že si neustále drží váhu, ukázal i jeho oběd po skončení TK, kdy si, ostatně stejně jako jeho týmový kolega Scassa, dal pouze salát se zeleninou, doplněný plátkem šunky a ovoce. Salom chce navázat na své dřívější úspěchy v kubatuře supersportů a co nejrychleji zapomenout na rok 2012, kdy střídavě závodil jak v superbicích, tak i v MotoGP.

Svým cílem dokončit každý závod na podiovém umístění tak trochu zaskočil svého týmového kolegu Lucu Scassu, ten má totiž v podstatě cíl úplně stejný a tak na "bedně" už moc místa nezbude. Italský jezdec ale na přímý dotaz, zda bude mezi nimi panovat tradiční týmová rivalita, odpověděl že nikoliv a naopak oba dva chtějí těžit z týmové spolupráce. Toto jeho vyjádření si s  velkou úlevou vyslechl i Joska Kubíček. Na přímou otázku našeho webu, pak Scassa vysvětlil, že jeho diskvalifikace na dva závody v sezoně 2011 - kvůli údajnému testu, který byl ve skutečnosti pouze jezdeckou školou - byla "podpásovkou" a že má tím právě o motivaci víc, dokázat všem svou pravdu. 
Scassa se také rozhovořil o některých italských médiích, že nejdou vůbec do hloubky problémů a tak řada zpráv jsou opravdu jen rádoby myšlenky a narážel tak na výraz: "neobroušený jezdecký diamant". Ačkoliv tento Ital svou postavou více odpovídá superbikovému motocyklu, tak větší úspěchy slavil doposud vždy se supersportem. Dle jeho názoru i z důvodu, že kvalitní superbikový motocykl ještě nikdy nepilotoval a naopak se supersportem se mu lépe plynule projíždí zatáčky. V každém případě je ovšem tento italský pilot velmi rád, že může jet v tak profesionálním týmu, jakým je Intermoto Kawasaki Ponyexpres, jehož práci sledoval v boxu na posledních testech v Jerezu. 

Šéfmechanikem Španěla Davida Saloma je potom ex-mistr světa této kubatury Andrew Pitt, další posilou je Andy Williams, který dnes na prezentaci týmu hovořil o motocyklové technice s tím, že v Jerezu měl jak on, tak především David Salom z letošního biku opravdu skvělý pocit.

Manažer Joska Kubíček se samozřejmě krátce zamyslel i nad účastí týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres na závodech v České republice a potvrdil účast týmu na prvním závodě "Central European Motorcycle Championship" v Brně ve dnech 20.-21. dubna a pokud bude volný termín v mistrovství světa supersportů, tak i na druhém závodě tohoto nového seriálu 22.-23. června rovněž na Masarykově okruhu, neboť je to povinnost jak vůči sponzorům, tak fanouškům tohoto velmi sympatického a přátelského týmu.

  
         
          

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist