Poslední letošní závod Vostyho za tým Prorace

Celý závodní víkend ve francouzském Magny Cours byl poznamenán Patrikovým nachlazením a následnou chřipkou.

Poslední letošní závod Vostyho za tým Prorace
Patrik celý čtvrtek proležel a snažil se dostat do formy, ale bohužel opak byl pravdou. Ještě v prvním volném treninku Patrik držel krok a 18. místo bylo přijatelné do první kvalifikace. Bohužel v té odjel jen čtyři kola a po velmi nepříjemném pádu v rychlé pravé zatáčce se zbytek kvalifikace už jen díval na soupeře. Motorka byla naneštěstí k nepoužití. Pravidlo jedné motorky nám tentokrát nedovolilo pokračovat.

Mechanici, kteří pracovali dlouho do noci, na druhý den motorku perfektně připravili, ale Patrik se bohužel nedokázal příliš prosadit. Do druhé rozhodující kvalifikace v sobotu šel Patrik již po ošetření na mobilní klinice a přesto, že se dokázal téměř o vteřinu zlepšit, nedalo to na lepší než 26. pozici na startu.

Náladu všem ovšem zlepšil nedělní ranní warm-up, kdy Patrik sundal ze svého maxima další vteřinu a zařadil se na 13. pozici.
Do závodu jsme tedy nastupovali s velkým očekáváním a to se téměř vyplatilo. Patrik odstartoval perfektně a zařadil se do první skupiny, která dávala šanci na další body. Bohužel štěstí mu zřejmě moc nepřálo, když díky jednomu ze soupeřů motorku "zvedal z kolena" a tím ztratil mnoho pozic.

Jak později Vosty poznamenal: "Z 25. místa už se žádný zázrak udělat nedá". Cílem tedy projel na 18. místě.

Poslední letošní závod máme tedy za sebou, ačkoliv poslední závod sezóny 2011 WSBK se jede za čtrnáct dní v portugalském Portimau. Tohoto finále se ovšem již nezúčastníme. Nás teď čeká rozhodnutí, co a jak v příštím roce.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist