Phillip Island - závod supersportů

Vítězem supersportového závodu v daleké Austrálii se stal v doslova infarktovém závodě italský jezdec Luca Scassa s Yamahou, kterého na stupních vítězů doplnili ještě domácí Broc Parkes na Kawasaki a Brit Sam Lowes s Hondou. Při své premiéře dojel český jezdec Ondřej Ježek jako 12., což znamená 4 mistrovské body.

V doslova cyklistickém sprintu "vhodil do pásky" svůj motocykl Yamaha nejlépe nováček tohoto šampionátu Ital Luca Scassa a vyhrál tak před domácím Brocem Parkesem s Kawasaki a dalším nováčkem Samem Lowesem z Velké Británie s Hondou, když tuto trojici dělilo v cíli méně, než 0,04 sekundy.

A jak závod probíhal? Na čele jezdila sedmička ve složení Salom a Parkes (Kawasaki), Davies a Scassa (Yamaha), Lowes, Foret a Harms (Honda). Tempo první skupiny nevydržel nejdříve Robin Harms, po něm pak pro dlouho nevídaný defekt zadní pneumatiky Pirelli museli odstoupit nejrychlejší jezdec z testů Fabien Foret a také Chaz Davies (stejný defekt ale potkal i Massima Roccoliho), jezdícího na 9. místě!
Náš jezdec Ondra Ježek se dlouho držel na hranici posledního bodovaného místa, po už zmiňovaných problémech Foreta, Daviese a Roccoliho s pneumatikami, si nakonec po zásluze dojel ve své supersportové světové premiéře pro 4 body za 12. místo.

Smůlu měl česko-ukrajinský tým Step Racing, když hned v první kole spadl Vladimir Ivanov, pokračoval ovšem dál a nakonec dojel Voloďa těsně za body, jako 16. Už v 6. kole pak zajel do boxů i druhý pilot tohoto hradeckého týmu Gino Rea, který se v tuto dobu pohyboval na 8. pozici.