Patrik veze první body z MS pro tým Prorace

Ze třetího závodu letošního Mistrovství světa Supersport veze Patrik Vostárek historicky první body pro Prorace.

Už páteční tréninky ukazovaly, že prosadit se v tomto závodu bude velmi složité a že základem úspěchu bude perfektní kvalifikace. Celý tým tedy zapracoval na kvalifikacích a Patrik ve druhé sobotní jízdě téměř dosáhl na 14 startovní pozici, což by mu dávalo velkou šanci na perfektní umístění v cíli závodu. Téměř. 30 metrů před cílem, po průjezdu poslední šikanou Patrik bohužel svůj stroj nedokázal zkrotit a havaroval. Do kvalifikace se mu tedy započítával až 21. čas.

Celý víkend byl poznamenán velkým množstvím pádů a technických poruch. Patrik sám upadl dvakrát, ale perfektně připravená technika vydržela.

Do nedělního závodu nastoupilo 29 jezdců. Teplota vzduchu lehce přes 30 stupňů a trati 45 byla pro celé startovní pole velkou zkouškou. Nejinak tomu bylo i pro Patrika, který celý 19-ti kolový závod předvedl perfektní pravidelnou jízdu a nakonec cílem projel na skvělém 13. místě. Pro Prorace jsou to historicky první body z Mistrovství světa. Patrik předtím již bodoval v roce 2008 i 2009.

Nyní se celý tým přesouvá k dalšímu, pro Prorace poslednímu závodu do francouzského Magny Cours, kde jak Patrik, tak i Miloš v minulosti absolvovali 24-hodinový závod, takže si jistě budou mít možnost popovídat o záludnostech této trati.
Miloš Čihák, technický ředitel: „Perfektní práce celého týmu. Máme jednu z nejrychlejších Hond v celém startovním poli. Ale jen pro zajímavost: podmínky dnešního závodu byly takové, že po projetí cílem přestala Patrikovi jet motorka hned v následující zatáčce. Původně jsme mysleli, že došel benzín, ale benzín je vlivem horka zpěnil a nešel do čerpadla. Byla to klika. Stát se to o dvě zatáčky dříve, nedojel by.“

Patrik: „Byl to hodně náročný závod a jsem rád, že jsem dovezl pro tým body. Bylo nesmírně těžké předjíždět a neudělat chybu, naopak jsem spíš musel čekat, že někdo ze soupeřů chybu udělá a to se mi také vyplatilo. Škoda jen poslední levé zatáčky, kde jsem chyboval já. Mohlo to být ještě o místo lepší.“