Pátek na Monze..., jak jinak, než na vodě

Tým Montáže Brož Racing dnes nastoupil na italské Monze ke třetímu podniku Mistrovství Evropy Superstock 600.

Pátek na Monze..., jak jinak, než na vodě
Snad až tradiční počasí letošní motocyklové sezony, tedy chlad a déšť, provázelo dnešní program úvodního dne čtvrtého kola světového šampionátu superbiků, v jehož rámci se koná i třetí dějství evropského mistrovství kategorie Superstock 600. Na kultovním italském okruhu se představil i Montáže Brož Racing Team, který s Tomášem Vavroušem v sedle motocyklu Kawasaki Ninja ZX-6R dnes absolvoval volný trénink a úvodní kvalifikaci.
V dopoledním deštivém tréninku zajel Tomáš čas 2:14,557, se kterým se umístil na 22. místě. Nicméně odpoledne, kdy se opět jezdilo na mokrém asfaltu, dokázal pardubický závodník na okruhu, na kterém startuje poprvé ve kariéře, zlepšit svůj nejlepší čas o čtyři sekundy a nakonec s výkonem 2:10,096 obsadit průběžné 17. místo. O konečném pořadí na startovním roštu se rozhodne v zítřejší druhé kvalifikaci, která by se již měla dle předpovědi jet na suchém povrchu. Samotný závod je poté naplánován na pozdní odpoledne, kdy červená světla na legendární kilometrové rovince okruhu Monza zhasnou s úderem osmnácté hodiny.

Tomáš Vavrouš: Po dnešku máme za sebou jeden volný trénink a jednu kvalifikaci. Oboje jsme odjeli na mokru. Vypadá to, že nás letos bude špatné počasí provázet po všech okruzích. Od Monzy jsme očekávali hezké počasí, místo toho celý den pršelo. Nicméně já jsem s umístěním v kvalifikaci spokojený, skončil jsem na 17. místě, ale jezdil jsem v dobrém tempu. Myslím, že se stejně bude o všem rozhodovat ve druhé kvalifikaci, na kterou by snad již mělo být sucho. Musíme se tedy soustředit na tuto zítřejší kvalifikaci a pokusit se urvat co nejlepší pozici. Od toho se následně bude odvíjet start do odpoledního závodu. Rozhodně bych chtěl odstartovat lépe, jak v Assenu, hlavně se vyhnout jump startu. Myslím, že jsme dnes odvedli dobrou práci, za kterou bych chtěl poděkovat týmu. Sice nás provázel problém s quickshifterem, který jsme museli dokonce ke konci kvalifikace vypnout. Buď do něj natekla voda, nebo byl špatný konektor. Každopádně si myslím, že je celý tým spokojený a již se kouká dopředu, na zítřejší kvalifikaci.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist