Někteří Top jezdci bez angažmá

Po zavedení systému pouze jednoho motocyklu pro jednoho jezdce se startovní pole supersportů rozrostlo neuvěřitelným způsobem. Na startu jednotlivých závodů se v letošním roce objevilo vždy víc než 30 pilotů. Tento počet se nesníží ani v roce 2012, i když někteří Top jezdci stále ještě nemají motorku na příští sezónu. Z českého pohledu je velkou novinkou, že v šampionátu se objeví ex-pilot Grand Prix Lukáš Pešek.

Někteří Top jezdci bez angažmá
Bez týmu a bez motorky je třeba italský jezdec Luca Scassa. Jeho tým ParkinGO odešel o stupeň výš do superbiků, ovšem pouze s mistrem světa Chazem Daviesem. Na druhého jezdce týmový šéf Giuliano Rovelli prostě peníze nemá a Yamaha nemá zájem se dále továrně v seriálu supersportů angažovat. Jen připomínám, že naposled jela oficiálně v roce 2009, kdy se stal Cal Crutchlow mistrem světa.
"Nemám bohužel žádnou nabídku", říká trojnásobný vítěz z letošního roku Luca Scassa a který byl ze začátku šampionátu jasným lídrem a nakonec skončil na 5. místě: "Pokud se to v nejbližší době nezmění, tak budu muset ukončit kariéru", dodává dále 28-letý italský jezdec, který se snažil získat angažmá třeba i v českém superbikovém týmu Effenbert Liberty Racing.
Ve stejné situaci je i letos čtvrtý jezdec mistrovství světa supersportů Broc Parkes z Austrálie. 30-letý majitel pěti letošních podií a vítěz z Misana je dvojnásobným vicemistrem světa (2004 a 2007) a má platnou smlouvu s týmem Provec a s továrnou Kawasaki i na rok 2012, ovšem jen na kubaturu supersportů. A všichni pozorní čtenáři našeho webu dobře ví, že tento španělský tým převzal na rok 2012 oficiální zastoupení do superbikového šampionátu a tak je tato smlouva australskému jezdci žijícímu v Andoře úplně na nic. Jediná reálná šance pro Parkese byla u týmu Ten Kate, tam ale dostal další šanci mladý Francouz Florian Marino. 
A co je nového v dalších týmech? Parkalgar Honda sází i nadále na britského jezdce Sama Lowese.

Nový tovární tým Kawasaki "Lorenzini vy Leoni" měl už dlouho pod smlouvou Jihoafričana Sheridana Moraise a nyní k němu přibyl dvojnásobný šampion této kubatury z let 2007 a 2010 Kenan Sofuoglu z Turecka, který se po sezoně plné zklamání v Moto2 (17. místo a jen jedno podium) vrací do svého "království".

Italský tým Martini pojede s motocykly Yamaha a jako jedničku ohlásil domácího jezdce Dina Lombardiho, známého i ze závodů Grand Prix, kde jezdil ve "dvácách".

Podívejme se ale také do českého supersportového světa viděno světovýma očima:
Letošní stálý účastník šampionátu Ondra Ježek zůstává v týmu SMS Racing a pojede tedy motocykl Honda CBR 600RR. Smlouva mezi týmem a jezdcem je těsně před podepsáním.

"ProRace pojede světový šampionát 2012 s dvojnásobným českým vítězem závodů Grand Prix ve stopětadvacítkách Lukášem Peškem, který bude mít k dispozici motocykl Honda. První testy nás čekají už příští týden, nejdříve dva dny v Aragónu (úterý a středa) a pak ještě třídenní testování v Cartageně (pátek až neděle)", řekl dnes exkluzivně našemu webu horkou novinku manažer týmu Jiří Hanyk.

A konečně nesmíme zapomenout ani na tým Josky Kubíčka, kde má největší šanci na jeden z motocyklů Kawasaki ZX-6R! mladý 17-letý Francouz Romain Lanusse přicházející z malých stocků, který první polovinu uplynulé sezóny šampionátu kraloval, když jeden závod dokázal vyhrát a celkem 4x skončil na podiu a nakonec v šampionátu ME obsadil celkově 4. místo.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist