Na špici výsledkové listiny je po dvou dnech testování Jules Cluzel

Francouzský závodník MV Agusty Jules Cluzel v úterý jako vůbec první zajel na australském okruhu čas pod minutu třiatřicet sekund a je jednoznačně nejrychlejším jezdcem dvoudenního testu třídy Supersport. Druhé místo obsadil jeho týmový kolega Lorenzo Zanetti, což jen potvrzuje připravenost italské značky na letošní ročník.

Zimní přestávku u MV Agusty využili tím správným způsobem, protože oba jejich jezdci jsou momentálně nejrychlejší z celého závodního pole. Francouz Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse) zajel čas 1'32,967 sekundy na což nikdo z jeho soupeřů nedokázal zareagovat. Pouze jeho italský týmový kolega Lorenzo Zanetti (MV Agusta Reparto Corse) se přiblížil na rozdíl necelých tří desetin.

Posledním jezdcem v jedné sekundě za Cluzelem je turecký závodník Kenan Sofuoglu (Kawasaki Puccetti Racing), jenž byl v pondělí nejrychlejší. Do pátého místa zajel velmi dobře nováček Marco Faccani (San Carlo Puccetti Racing), který je na Phillip Islandu poprvé, takže skutečně dobrý výkon s časem pod 1'34s. Pátá a šestá příčka patří dvojici jezdců české stáje Intermoto Kawasaki Ponyexpres - Lucas Mahias a Patrick Jacobsen. Němec Kevin Wahr (SMS Racing) byl dopoledne s časem 1'35,286 sekundy dvanáctý, odpoledne s časem 1'34,955 sekundy třináctý.

Smůlu měl Gino Rea (CIA Landlords Insurance Honda), který v úterý vůbec netestoval, protože musel podstoupit operaci při níž mu lékaři vyňali uvolněný šroub z jeho pravé nohy. Po úvodních dvou 110 minutových testech byl pátý nejrychlejší, což je pro Rea, který se mezi Supersporty vrací z prostředí Moto2 určitě dobrá zpráva. Každopádně tento zákrok by mu neměl zabránit nastoupit do úvodního podniku v Austrálii.

První závod sezony mají jezdci třídy Supersport na programu tuto neděli 22.února v Austrálii.