Na špici výsledkové listiny je po dvou dnech testování Jules Cluzel

Francouzský závodník MV Agusty Jules Cluzel v úterý jako vůbec první zajel na australském okruhu čas pod minutu třiatřicet sekund a je jednoznačně nejrychlejším jezdcem dvoudenního testu třídy Supersport. Druhé místo obsadil jeho týmový kolega Lorenzo Zanetti, což jen potvrzuje připravenost italské značky na letošní ročník.

Na špici výsledkové listiny je po dvou dnech testování Jules Cluzel
Zimní přestávku u MV Agusty využili tím správným způsobem, protože oba jejich jezdci jsou momentálně nejrychlejší z celého závodního pole. Francouz Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse) zajel čas 1'32,967 sekundy na což nikdo z jeho soupeřů nedokázal zareagovat. Pouze jeho italský týmový kolega Lorenzo Zanetti (MV Agusta Reparto Corse) se přiblížil na rozdíl necelých tří desetin.

Posledním jezdcem v jedné sekundě za Cluzelem je turecký závodník Kenan Sofuoglu (Kawasaki Puccetti Racing), jenž byl v pondělí nejrychlejší. Do pátého místa zajel velmi dobře nováček Marco Faccani (San Carlo Puccetti Racing), který je na Phillip Islandu poprvé, takže skutečně dobrý výkon s časem pod 1'34s. Pátá a šestá příčka patří dvojici jezdců české stáje Intermoto Kawasaki Ponyexpres - Lucas Mahias a Patrick Jacobsen. Němec Kevin Wahr (SMS Racing) byl dopoledne s časem 1'35,286 sekundy dvanáctý, odpoledne s časem 1'34,955 sekundy třináctý.

Smůlu měl Gino Rea (CIA Landlords Insurance Honda), který v úterý vůbec netestoval, protože musel podstoupit operaci při níž mu lékaři vyňali uvolněný šroub z jeho pravé nohy. Po úvodních dvou 110 minutových testech byl pátý nejrychlejší, což je pro Rea, který se mezi Supersporty vrací z prostředí Moto2 určitě dobrá zpráva. Každopádně tento zákrok by mu neměl zabránit nastoupit do úvodního podniku v Austrálii.

První závod sezony mají jezdci třídy Supersport na programu tuto neděli 22.února v Austrálii.

Test časy dopoledneZDE

Test časy odpoledneZDE

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist