Na domácí dráze v Imole byl Luca Scassa šestý

Po třech týdnech zavítal další závod Mistrovství světa Superbiků do italské Imoly. Příznivé počasí doprovázelo oba uplynulé dva dny sedmého závodu sezóny a tým Kawasaki Intermoto Ponyexpres tak mohl v sobotním tréninku i odpolední kvalifikaci navázat na poznatky z pátečních jízd.

Na domácí dráze v Imole byl Luca Scassa šestý
Luca Scassa se po sedmi týdnech opět představil na svém domácím okruhu. Ten mu prozatím sedl více než předcházející trať v Monze, což bylo zřetelné už během prvního dne závodního víkendu, kdy dojel v první pětce během volného tréninku i odpolední kvalifikace. Během sobotní kvalifikace se však celou dobu potýkal s problémy a až díky svému výkonu v posledním kole se mu pro zítřejší závod podařilo vybojovat úžasné šesté místo na startovním roštu.
V Itálii, jako druhý týmový jezdec místo zraněného Davida Saloma, opět odstartoval Francouz Florian Marino, kterému se naopak na předchozím italském okruhu dařilo, a zajistil týmu pódiové umístění. V Imole nastoupil po více než měsíční pauze a během prvních dvou dní postupně díky spolupráci s mechaniky vylepšoval své umístění a v sobotní kvalifikaci si zajistil výborné dvanácté místo na roštu.

Luca Scassa: „Hodně jsem riskoval, abych zajel toto poslední rychlé kolo. Celou dobu jsme se potýkali s jistými problémy, které zatím nejsou vyřešeny. Respektive spíše nejdříve musíme problém najít a pak ho vyřešit. Motorka hodně skáče. Nicméně mým cílem bylo dostat se do prvních dvou řad a to se povedlo, takže jsem rád. Zítra bude hodně záležet na výběru pneumatik. Problém se pokusíme vyřešit ráno a uvidíme, jestli to bude fungovat.“
Florian Marino: „Celou dobu jsem si udržoval stálé tempo, nicméně jsem nebyl dost rychlý. Bohužel jsme kvůli problémům s převodovkou propásli první den, takže jsme nyní v porovnání s ostatními trochu pozadu. Nicméně věřím, že pro zítřejší závod dokážeme najít ideální řešení.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist