MV Agusta s Rolfem a Iddonem

Ital Roberto Rolfo a Brit Christian Iddon pojedou za nový tovární tým MV-Agusta v supersportovém mistrovství světa s biky MV Agusta F3 s objemem 675 ccm. Původně uvažovaný lídr tohoto týmu ParkinGO Ital Luca Scassa smlouvu neobdržel.

MV Agusta s Rolfem a Iddonem
Rolfo je sice vynikajícím testovacím pilotem, v poslední době byl ale ve všech objemových kubaturách absolutně bez úspěchu: MotoGP, Superbike či Moto2. Iddon je naproti tomu trojnásobný britský mistr v Supermotu a teprve v sezoně 2010 odešel závodit na silnici.
Od roku 2007, kdy jel Roberto Rolfo za tým Ten Kate Honda Superbike, neměl tento sympatický Ital štěstí na špičkové týmy. A tak postupně "vyhořel" v seriálech Superbike-, Moto2- a naposled i v MotoGP-MS. Od 10. října 2010 nedokončil 32-letý motocyklový závodník žádný závod v Top-10.

Už zmiňovaného 10. října trumfoval Rolfo celkem překvapivě v deštivé GP v Sepangu v kubatuře Moto2. Tím aspoň trochu oživil vzpomínky na rok 2003, kdy se ve dvěstěpadesátkách stal za Manuelem Poggialim vicemistrem světa (tři vítězné závody).

2013 pojede Rolfo poprvé mistrovství světa supersport. Za novým továrním týmem MV-Agusta stojí stáj ParkinGO manažera Giuliana Rovelliho, který se s pilotem Chazem Daviesem stal mistrem světa 2011 v této kubatuře (na Yamaze).

"Jsem opravdu šťastný, že v roce 2013 pojedu v opravdovém profesionálním týmu", říká čtyřnásobný vítěz závodů Grand-Prix a pokračuje: "Chtěl bych poděkovat všem, kteří umožnili návrat historické značky MV Agusta do závodění. Já udělám vše pro to, aby se MV Agusta dostala na špičku této kubatury".

Zatímco nad současnými jezdeckými kvalitami Rolfa se v odborných kruzích oprávněně pochybuje, tak nikdo nezpochybňuje jeho kvality testovací, a právě možná to potřebuje nový tříválec MV Agusta F3 s objemem 675 ccm.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist