Lukáš Pešek testoval v Almerii

Tým Prorace s Lukášem Peškem má za sebou další část letošního testu před sezonou. Nebo také třeba přípravy. Dva dny ježdění ve španělské Almerii.

Lukáš Pešek testoval v Almerii
Stejně jako v listopadu se tento test konal nejen ve společnosti továrního superbikového týmu Kawasaki, ale tentokráte i dalších 10 jezdců na supersportových motocyklech: Performance Technical Racing (PTR Honda, Riders PTR a Bogdanka PTR Honda), Team Toth (Balazs Nemeth a Imre Toth) a ruská formace Team RivaMoto s motocykly Yamaha YZF R6 (Eduard Blokhin, Oleg Pozdneev a mistr Evropy STK 600 ccm Jed Metcher), tedy jezdců, se kterými se Lukáš Pešek bude pravidelně potkávat i na závodech. Ze všech nejvíce nás ovšem pro porovnání zajímal Sam Lowes, který letos pomýšlí na titul. Ten byl také nejrychlejší, když zajel výkon 1.38.1 a další uveřejněné časy byly následující: ex-jezdec Triumph Suriano Ronan Quarmby (1’39″1, PTR Honda), PJ Jacobsen (1’39″3, PTR Honda) a Mathew Scholtz (1’39″5, Bogdanka PTR Honda), stejně jako Martin Jessopp (1’39″5, Riders PTR Honda). Lukáš Pešek zajel s Hondou týmu ProRace svůj nejlepší čas 1.39.1. A jen pro zajímavost, superbiková Kawa s Tomem Sykesem byla vůbec nejrychlejší časem 1.34.6, Joan Lascorz pak byl o půl vteřiny pomalejši - 1.35.1.

"Nebral bych to jako bernou minci. Jsou to testy a ty slouží především k vyzkoušení mnoha věcí. Samozřejmě se jezdí naplno, ale v závodě, nebo v kvalifikaci je to přece jen jiné. Navíc bylo po dešti, sice již sucho a chladno, takže zprávy o tom, že ten či onen jezdec zde někdy zajel o vteřinu nebo i více lepší čas bych opravdu nebral jako porovnání. " , řekl po testech Lukáš Pešek.
Tým Prorace během těchto dvou dnů vyzkoušel kompletní nový elektrický svazek. To byla priorita celého testu, protože už v pondělí musí dát tým pokyn k výrobě dalšího. Ten musí být hotov nejpozději do 3.února. To je pátek a už v pondělí se posílá materiál do Austrálie.

"Další pokračování naší práce následuje od pondělka v Cartageně. Poté, co se vrátíme domů, to bude celkem až 12 dnů ježdění. Tolik jsem ještě nikdy netestoval. A to ještě následuje oficiální test v Austrálii.", uzavřel první dva dny testován český pilot Lukáš Pešek.

Kompletní fotogalerii z testů najdete zde.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist