Luca Scassa: Proč nedošlo ke smlouvě s MV Agustou?

Na začátku sezony 2011 vypadal Luca Scassa jako budoucí mistr světa supersportů. Pak ale začal proti Italovi foukat zlý protivítr a fouká i nadále.

Luca Scassa: Proč nedošlo ke smlouvě s MV Agustou?
Se dvěma vítězstvími odstartoval Luca Scassa do sezony 2011. Po pádu v Assenu následovalo druhé místo v Monze. Potom se ale proti dnes 29-letému italskému pilotovi vše spiklo. I když určitou porci viny na tom má samotný jezdec: Scassa fungoval v Misanu jako učitel v jezdecké škole. FIM ale tento jeho neuvážený čin ohodnotila jako nedovolené testování na trati MS a dala mu trest. To Scassu úplně vyvedlo z role: Do konce sezony vyjel Luca Scassa pro tým ParkinGO pouze dvě třetí místa....Jeho týmový kolega Chaz Davies se stal mistrem světa -  a postoupil s týmem ParkinGO do superbikového šampionátu. Scassa nenašel v MS žádnou volnou sedačku a musel se tak spokojit s národním britským šampionátem. Ani zde mu ale růže nekvetly - až 15. místo na konci sezony BSB 2012.
Na rok 2013 byla odlášena "svatba snů" mezi Scassou, týmem ParkinGO a značkou MV Agusta: "Nešťastnou náhodou se tým rozhodl úplně jinak a své mínění v posledních týdnech úplně změnil", řekl Scassa, který byl dlouho považován za jasnou týmovou jedničku: "MV Agusta a já jsme byli zajedno, že pojedu bike F3 právě já - tým se ale rozhodl jinak".

Italské Radio Paddock hlásí, že tým ParkinGO má velké problémy s budgetem na příští sezonu a proto se rozhodl pro dvojici pilotů ve složení Roberto Rolfo a Christian Iddon. Ti oba dva byli schopni donést finanční sponzorský obnos na své závodění!

Scassa už za MV Agustu závodil jak v šampionátu Superstock-1000-Cup, tak také v mistrovství US-Superbike, jejich společné kamarádství už tedy trvá hodně dlouho. O to smutnější je nyní konec této písničky, ze společné sezony nebude vůbec nic: "Po výstavě EICMA v Miláně jsme byli já, můj manažer a týmový šéf Rovelli zajedno. Chyběly pouze podpisy na smlouvě. V dalších týdnech ale změnil Rovelli úplně své mínění a já jsem proti tomu nemohl nic dělat".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist