Luca Scassa jedničkou u MV Agusty

Italský jezdec Luca Scassa bude číslem jedna v novém supersportovém týmu ParkinGO s motocyklem MV Agusta F3 s objemem 675 ccm.

Luca Scassa jedničkou u MV Agusty
Tradiční italská značka MV Agusta se vrací do mistrovství světa. Poslední vítězství této továrny je už staré 36 roků, tehdy vyhrál Giaccomo Agostini na Nürburgringu.
Původně měl s motocykly MV Agusta závodit belgický tým Alstare, ten ale dostal nabídku od továrny Ducati k provozování továrního týmu v superbikovém šampionátu. Proto se tyto motocykly nyní přestěhovaly do týmu ParkinGO manažera Giuliana Rovelliho. Ten dokázal se svým svěřencem Chazem Daviesem vyhrát supersportové mistrovství světa 2011, když se těsně před sezonou rozhodl vyměnit britskou značku Triumph za japonskou Yamahu. V letošní sezoně se stejným pilotem vtrhl jako "divá zvěř" do šampionátu superbikového a bylo z toho celkově 9. místo okořeněné jedním vítězstvím (Nürburgring) a třemi dalšími podiovými umístěními.
Jezdeckou jedničkou bude 29-letý Ital Luca Scassa - za Rovelliho jezdil i v sezoně 2011 (celkově 5., 3x vyhrál a 1x dojel druhý), v letošní sezoně se tento italský jezdec pokoušel o úspěch v BSB, ale nedařilo se mu (skončil až 15. celkově bez jediného podia). Druhým jezdcem by mohl být zkušený 32-letý Roberto Rolfo, jenž nesehnal požadovaných 200 000 Euro na své závodění v MotoGP za tým CRT-Ioda Racing a bude tedy muset vzít za vděk lacinějšími supersporty.

První testy jsou naplánovány na polovinu ledna - v supersportech neplatí zákaz testování - do Jerezu nebo do Portimaa.

O motocykly se bude starat technická legenda Ezio Mascheroni, který už s MV či s Cagivou zažil hodně úspěchů.  Elektroniku dodá firma Magneti Marelli. Smlouva mezi Rovellim a MV Agustou je potom tříletá a týmový majitel doufá, že od této italské továrny bude větší podpora, než od britského Triumphu, se kterým dokázal Chaz Davies být v roce 2010 čtvrtý: "Nikdo nám v roce 2010 nevěřil a přesto bez jakékoliv tovární podpory byl Chaz těsně za medailí. Začátek bude jistě těžký, vždyť od F3 nemáme žádná data. Ale přesto si myslím, že už na začátku sezony budeme schopni závodit v Top-5." je hodně optimistický Giuliano Rovelli.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist