Kenan Sofuoglu: "Od teď více jezdit hlavou"

Při závodě v Monze zahodil trojnásobný mistr světa svůj motocykl mimo dráhu, a to v okamžiku, kdy vedl celý závod. Něco podobného by se mu už přihodit víckrát nemělo!

Kenan Sofuoglu: "Od teď více jezdit hlavou"
Ačkoliv jsou v MS-Supersport 2013 odjety teprve 4 závody, tak má obhájce titulu a piot indického týmu Mahi-Racing na svém kontě už 2 nuly: Aragón (defekt) a Monza (pád). To také znamená, že v průběžném pořadí ztrácí Kenan Soguoglu na lídra šampionátu Sama Lowese 25 bodů, tedy jeden vítězný závod navíc. Jeho největší soupeř ovšem přijíždí k domácímu závodu s velkou porcí sebedůvěry: dvě Pole a dva vítězné závody v řadě!

"Čeká nás ještě celá řada závodů. Od teď musím více závodit hlavou, abych se bodově přiblížil špičce šampionátu. Musím prostě pravidelně dojíždět a získávat body, snad jsem si svůj podíl smůly už letos vybral", doufá Sofuoglu.

Pro závodní víkend v Donington se cítí mistr světa velmi dobře připraven a doufá v to, že mu zde hodně pomohou specialisté na pérování od britské firmy K-Tech: "Náš dodavatel pérování má na této trati neuvěřitelné množství zkušeností. Trať není vůbec jednoduchá, a rychlost bývá hodně vysoká."


Jeho týmový kolega Fabien Foret je po pádu v Monze opět fit: Zkušený francouzský jezdec byl v Monze účastníkem jednoho z mnoha pádů a při něm ho trefil do krčních obratlů motocykl jednoho ze soupeřů. Po jedné noci v nemocnici se naštěstí 40-letý jezdec dozvěděl přiznivou zprávu, že nemá žádné těžké zranění: "Po pádu jsem okamžitě cítil píchavou bolest, naštěstí na rentgenovém snímku bylo vidět pouze mé staré zranění z roku 2008. To mě samozřejmě uklidnilo a po Monze jsem tak odpočíval a pro Donington jsem opět úplně fit.», říká aktuálně druhý jezdec MS-Supersport a vítěz 16 závodů kubatury Supersport.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist