Kawasaki Intermoto Ponyexpres: Oba dva piloti jsou neuvěřitelní bojovníci

Australský okruh Phillip Island byl svědkem závěrečné kvalifikace na první letošní závod Supersport World Championship, který se jede zítra odpoledne, myšleno evropským časem, tak už dnes v noci a je možno ho sledovat LIVE od 3.15 hod. na televizní stanici Eurosport 1.

Kawasaki Intermoto Ponyexpres: Oba dva piloti jsou neuvěřitelní bojovníci
Oba dva naši piloti dokázali přes svůj - ne zrovna optimální zdravotní stav - doslova neuvěřitelné: David Salom si šestým místem vyjel skvělou druhou řadu startovního roštu, Luca Scassa se zlomenou člunkovou kostí skončil v kvalifikaci 20.
Jaký je zdravotní stav našich hrdinů, snad nejlépe dokumentují následující příhody: David hodně špatně spal, dlouho nemohl usnout a do kombinézy se nemůže sám obléci, má totiž na zadní části těla dvě obrovská jelita větší než je ten největší mobil. Rovněž zlomený prst mu drží pohromadě jen díky závodní rukavici, jinak by s ním nemohl vůbec pohybovat. Ostatně mu bylo doporučeno, aby hned po příletu do Evropy si ho nechal operovat.

Luca sice překonává bolesti, zda ale vydrží celý závod, je otázkou. Na tréninky mu je oblast okolo zlomené člunkové kosti vždy opíchnuta…

Kvalifikaci vyhrál suverénním způsobem dosavadní dominátor kubatury supersportů na australském okruhu Brit Sam Lowes s Yamahou před mistrem světa Kenanem Sofuoglem a zkušeným Fabienem Foretem – oba na Kawasaki. David Salom pak ztratil na virtuální bednu pouhých 0,244 sekundy!
David Salom se okamžitě po příjezdu do garáže týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres dokonce omlouval: „Moc mě to mrzí, chtěl jsem mít první řadu, tak se celému týmu omlouvám“, opravdu hodně skromný je tento vicemistr světa 2011.
Luca Scassa, který trpí velkými bolestmi a nemůže na zraněnou pravou ruku vůbec přitlačit, pak řekl: „Doufám, že vydržím kvůli bolestem celý závod a chtěl bych získat aspoň pár důležitých mistrovských bodů“.
Joska Kubíček: „Neuvěřitelné, kdybyste potkali Davida u nás v boxu, tak byste nedali ani za jeho start ani jedno euro. Ale David není naštěstí fotbalista, nýbrž hodně tvrdý motorkář. Dnes předvedl fantastický výkon, ostatně Luca také. Ten má neuvěřitelné bolesti a je zázrakem, že vůbec jezdí. Ale i on chce zítra za každou cenu v závodě startovat. Chtěl bych touto cestou poděkovat celému týmu, neboť právě v těchto těžkých chvílích se prokázala jeho neuvěřitelná soudržnost a všichni odvádějí skvělou práci. A samozřejmě i všem našim sponzorům a příznivcům, bez kterých bychom to nedokázali. Držte nám na noční závod pěsti a já vám za všechny mohu slíbit, že do toho dáme opravdu vše, tedy včetně tolik důležitého srdíčka. “

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist