Kawasaki Intermoto: Marino pátý, Scassa bez bodů

Florian Marino dosáhl výborného pátého místa ve svém teprve druhém závodě v pozici náhradníka za Davida Saloma. Luca Scassa spadl, když se pokoušel udržet svou pozici v elitní pětce.

Kawasaki Intermoto: Marino pátý, Scassa bez bodů
Luca startoval ze šesté pozice a než ztratil předek v 16. kole, držel se na okraji první pětky. Jeho bodový zisk mu po třech závodech zajišťuje šesté místo v mistrovství a v letošní dlouhé sezoně WSS stále zbývá jedenáct dalších závodů.

Florian, který spolupracuje s Andrew Pittem a dalšími členy týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres, startoval na roštu se svou Ninjou ZX-6R z osmé pozice a předvedl vynikající výkon v konkurenci 30 jezdců, kteří do závodu nastoupili. Florian si v Assenu zajistil první body a je nyní třináctý v celkovém pořadí.
Kvůli nedostatku času strávenému na trati po pátečních mokrých tréninzích, zkusil Florian nové nastavení přímo v samotném závodě. Zvykl si na něj během několika prvních kol a pod velkým tlakem se mu podařilo na cílové čáře udržet dva další jezdce těsně za sebou.

Luca Scassa: "Nejsem po svém pádu zraněný a ani si nejsem jistý, proč jsem spadl. Hodně jsem na to tlačil a přišlo to nečekaně, takové věci se můžou stát. Nastavení se nám dnes celkem povedlo, ale hodně jsem bojoval s kontrolou trakce, protože bylo tepleji než ostatní dni. Nastavení v těchto teplotách pro mě nebylo ideální, dnes ráno jsme byli rychlejší se sedmnáct kol jetou SC1 pneumatikou, nicméně nemohli jsme už nic dělat, jakmile závod začal."

Florian Marino: Odstartoval jsem dobře, ale protože jsme na závod zkusili provést některé změny v nastavení, byla motorka trochu jiná než předchozí den. Nebyl jsem na takové nastavení zvyklý, ale po několika kolech jsem se do toho dostal a nebylo to tak špatné. Čekal jsem za Lucou a sledoval jsem ho, ale bohužel spadl. Potom jsem se jen snažil udržet si svou pozici a v mysli jsem hlavně chtěl získat pro sebe a svůj tým pár bodů. Myslím, že páté místo je pro mě velmi dobrý krok a opravdu jsem nadšený ze spolupráce s Andrew Pittem i se zbytkem týmu."

Další závod v neděli 12. května proběhne v Lucově domácím prostředí, v italské Monze.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist