Ježek: Dnes si s námi osud opravdu pohrál

Cestovat přes půl světa a zcela nezaviněně pohřbít šance na velmi slušný výsledek již v průběhu úvodního kola samotného závodu, no řekněte, kdo by nebyl naštvaný? Ani se tedy nebylo co divit, když Ondřej Ježek své účinkování v závodě mistrovství světa třídy Supersport zhodnotil jen pár skoro holými větami. V Sepangu byl sedmnáctý a v průběžném hodnocení MS mu patří jedenáctá příčka.

Ježek: Dnes si s námi osud opravdu pohrál

Bohužel štěstí ruku v ruce s neštěstím nechodí po horách, ale po lidech a motocyklový sport takový občas zkrátka je. Prostě k něčemu přijdete ani pomalu nevíte jak. A přitom to tak pěkně měl český závodník nachystané, když základní kámen položil již v samotných trénincích, kde se stabilně pohyboval v elitní desítce a to přitom velmi náročnou trať v Sepangu neznal, na rozdíl od většiny svých soupeřů.

V sobotním Superpoli pak vybojoval devátou příčku na startovním roštu a nejen za pomocí dobrého startu, ale i šikovně zvolené jízdní stopy, dokázal na mokru „proplout“ dvěma postartovními zatáčkami, jež většinou nabízejí jak divákům, tak i fotografům nesčetné množství pádů. Přesně tahle záludnost však na něj čekala na zcela jiném místě trati, kde jej sestřelil jeden ze soupeřů.

Bojovnost cti netratí, a tak když svoji Kawasaki český jezdec zvedl, rozhodl se v závodě pokračovat. I z beznadějně posledního místa se totiž mohlo stát, že za mokrých podmínek vytěží nějaký ten bodík. Ovšem i přes stíhací jízdu, kdy nejen zlikvidoval poměrně velkou ztrátu a dokázal předjet i několik soupeřů, to však nakonec bylo v cíli jen sedmnácté místo.

„Dnes si s námi osud opravdu pohrál,“ řekl Ondřej Ježek. „Ještě před startem to vypadalo na suchý závod, ale po příjezdu na startovní rošt začalo pršet. Rozpršelo se tak, že byl závod přerušen a poté odložen až na pozdní sedmnáctou hodinu. Start jsem měl dobrý a držel jsem se kolem devátého místa s Cluzelem a Krummenacherem. V nájezdu do předposlední zatáčky se zezadu přihnalo několik soupeřů. Nevím přesně, kdo byl viníkem, ale výsledkem bylo, že vedle mne spadl Němec Kevin Wahr a já pak následně přes něj.“

„V závodě jsem sice pokračoval i s ohnutým řídítkem a jel jsem časy na úrovni skupiny okolo šestého a desátého místa, nicméně dotáhnout se na pozici patnáctou, za kterou by byl aspoň ten jeden bod, se mi nepodařilo. Z Malajsie tedy s bodovým přídělem neodjíždíme. Je to škoda! Zejména na suchu se nám celý víkend dařilo. Sepang rychle hodíme za hlavu a za čtrnáct dní se pokusíme tento neúspěch napravit při dalším závodě na britských ostrovech v Donington Parku.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist