Intermoto Step s Foretem a Lanussem

Královehradecký supersportový tým Josky Kubíčka pojede v letošním roce s motocykly Kawasaki a jelikož Kawasaki France se velkou mírou podílí na fungování tohoto týmu, tak nikoho nepřekvapí ani definitivní jezdecké složení: exmistr světa Fabien Foret a Romain Lanusse, oba z Francie.

Intermoto Step s Foretem a Lanussem
Český tým Intermoto Step Racing přešel na rok 2012 z doposud tradičně používáných motocyklů Honda na další japonskou značku Kawasaki.O tom jsme vás už pochopitelně informovali v našich dřívějších článcích.

Co se ale událo během Vánočních svátků, vyřešilo se už jezdecké obsazení královehradeckého týmu? 
Joska Kubíček: "Ano, jezdecká dvojice je jasná. V našem týmu pojedou s velkou podporou Kawasaki Europe a Kawasaki France dva zástupci země "Galského kohouta", tedy velmi zkušený Fabien Foret a mladíček Romain Lanusse".

Rozhodovalo se mezi Španělem Davidem Salomem - vicemistr světa 2011 a Francouzem Fabienem Foretem - mistr světa 2002 a třetí z let 2007 a 2011, proč nakonec dostal přednost Francouz a jak to vše probíhalo?
"Rozhodnutí nakonec padlo až opravdu v samém konci minulého roku, konkrétně na Silvestra dopoledne. A jelikož jsme "supported team" Kawasaki, tak hlavní slovo měla Kawasaki Europe."

Co to vlastně znamená "supported team" Kawasaki? Trošku objasnění pro naše čtenáře?
"Po továrním týmu Kawasaki (Kawasaki DeltaFin Lorenzini s jezdci Sofuoglem a Moraisem - pozn. Bosso) jsme vlastně druhým nejvíce podporovaným týmem od Kawasaki v tomto šampionátu. V praxi to znamená nejen technickou podporu, která se řádově týká asi částky 30 000 Euro, ale i toho, že jeden z jezdců - Fabien Foret - je přímo pod smlouvou s Kawasaki Europe. Tedy kromě hotelů, cestování na závody atd., dostane od nich i gáži za své závodění. A Kawasaki Europe také rozhodla, že chce mít v našem týmu Foreta. Je to spojené i s tím, že našim nepřehlednutelným partnerem je Kawasaki France.
V názvu zůstává jméno Step, znamená to snad pokračování spolupráce s Ukrajinci?
"Určitě ne. Je to pouze kosmetická záležitost, abychom nebyli považováni za úplně nový tým v šampionátu supersportů, nýbrž jako nástupnický tým".

A jaké jsou cíle na rok 2012? Jistě jsou jiné pro zkušeného Foreta a zase jiné pro mladíčka Lanusseho?
"Foret by měl mít na to, závodit v absolutní špičce tohoto šampionátu. Lanusse je nováček, od kterého se čeká ve druhé polovině sezóny pravidelné dojíždění v bodech. Ovšem jeho hlavním cílem je - Lanusse je u Kawasaki Factory dlouhodobě v jejich hledáčku - postupně se v šampionátu i s pomocí od zkušeného Foreta dostat do vyšších pater motocyklového závodění, jako to třeba u nás dokázal postupně Gino Rea, který nyní jezdí dokonce Moto2 u Gresiniho a také vzešel ze superstocků 600 ccm."

Závěrem našeho rozhovoru se Joska Kubíček vyjádřil k aktuální situaci v motocyklovém závodění vůbec a jeho názor je bohužel hodně pravdivý:
"Rok 2012 bude rozhodujícím rokem pro všechny týmy všech kubatur a všech šampionátů. Kdo ho přežije, bude závodit i v roce 2013. Pohybuji se v motocyklovém závodění od roku 1995, ale ještě nikdy to nebylo tak špatné! Ekonomická situace je opravdu hrozně špatná a týmy si sáhly až na samé dno, horší to už být ani nemůže!"

Představme si tedy oba jezdce týmu Intermoto Step Racing


38-letý Fabien Foret jel poprvé v šampionátu supersportů v roce 1999 a od té doby má na svém kontě celkem 127 startů. V absolutním historickém žebříčku úspěšnosti této kubatury mu patří 3. místo za Sofuoglem a Charpentierem, když dokázal vyhrát 13 závodů, získal 33 podiových umístění, vyjel si 14 Pole position a zajel 14 nejrychlejších kol v závodě. V roce 2002 se stal mistrem světa, v sezoóně 2005 skončil 4., a dále se umístil v konečných tabulkách MS následovně: 2007-3., 2008-6., 2009-5., 2010-13. a 2011-3.
17-letý Romain Lanusse má za sebou dvě sezóny v "malých stocích", tedy celkem 20 závodů. Dokázal v nich jednou vyhrát (v Monze 2011) a šestkrát dojet na bednu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist